Milli Savunma Bakanlığı (MSB), 1829 sürekli işçi alımı için heyecanlı bekleyiş sona eriyor! 24-29 Nisan tarihleri arasında İŞKUR üzerinden yapılan başvuruların ardından gözler kura çekilişine çevrildi. Teknisyen, tesisatçı, marangoz gibi birçok farklı branşta alım yapacak olan MSB, kura çekimini 16 Mayıs 2024 Perşembe günü saat 10:00'da noter huzurunda gerçekleştiriyor. Adaylar, Milli Savunma Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Eğitim Merkezi'nde (Emniyet Mahallesi Celal Bayar Bulvarı No:77/A Yenimahalle/ANKARA) yapılacak kura çekimini canlı olarak takip edebilecek.

MSB İşçi Alımı Kura Çekimi Canlı İzle

MSB kura çekimi, 16 Mayıs 2024 Perşembe günü saat 10:00'da, Millî Savunma Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Eğitim Merkezi'nde (Emniyet Mahallesi Celal Bayar Bulvarı No:77/A Yenimahalle/ANKARA) noter huzurunda gerçekleştirilecek. Adayların merakla beklediği kura çekiminin Milli Savunma Bakanlığı'nın YouTube hesabından canlı olarak yayınlanması bekleniyor. Ancak henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Kura Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Sözlü ve Uygulamalı Sınav Tarihleri Belli Oldu mu?

Kura çekimi sonucunda belirlenen asil ve yedek aday listesi, Milli Savunma Bakanlığı'nın resmi internet sitesinden ilan edilecek. Açık iş gücü miktarının 4 katı oranında adayın sözlü/uygulamalı sınava çağrılacağı belirtiliyor. Sözlü sınavda adaylar 100 tam puan üzerinden değerlendirilecek ve 70 puanın altında puan alanlar elenecek. Sınavda başarılı olan adaylar arasından en yüksek puan alanlardan başlanarak açık iş gücü kadar asil ve yedek aday belirlenecek.

3 çocuğunu öldürüp polise teslim oldu 3 çocuğunu öldürüp polise teslim oldu

MSB işçi alımı kura sonuçlarının ne zaman açıklanacağı konusunda henüz resmi bir tarih verilmedi. Ancak kura çekiminin hemen ardından sonuçların açıklanması ve sözlü/uygulamalı sınav tarihlerinin duyurulması bekleniyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ