1 Mayıs Hareketliliği Başladı

İstanbul'da 1 Mayıs hareketliliği başladı. İçişleri Bakanlığı'nın kararıyla 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü etkinlikleri için Taksim Meydanı'na bu yıl da izin verilmedi. CHP ve DİSK başta olmak üzere çeşitli sivil toplum kuruluşları ise Taksim çağrısında bulundu. Anayasa Mahkemesi'nin Taksim kararını hatırlatan CHP lideri Özgür Özel, 'Bu yasak kararı anayasaya uymamaktır' çıkışında bulundu. CHP ve DİSK, saat 10.00'da Saraçhane'de buluşarak Taksim'e yürüyecek.

Taksim Miting Alanı Olarak Nitelendirilmiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Taksim miting alanı değil" diyerek noktayı koydu. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ise yasak kararından geri adım atmazken, sabah saatlerinden itibaren Taksim'e çıkan yollar kapatılmaya başlandı.

Saraçhane Meydanı'nda Toplanmalar Başladı

Saraçhane Meydanı'nda 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü dolayısı ile erken saatlerde güvenlik önlemleri alınırken, alanda toplanmalar başladı. Taksim'e çıkan yollar polis tarafından kapatıldı.

Sendikalar ve İşçi Grupları Bölgede

1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü dolayısıyla kutlama yapılmasına izin verilmeyen Taksim Meydanı'nda 1 Mayıs'ı kutlamak isteyen konfederasyon, sendikalar, işçi grupları ve siyasi parti temsilcileri Saraçhane'de toplanmaya başladı.

TOMA Araçlarıyla Kapatıldı

Alana girmek isteyen vatandaşlar, üst aramasından geçirildi. Valiliğin kararıyla yasaklanan Taksim Meydanı'na yürüyüş noktaları ise bariyerler ve TOMA araçlarıyla kapatıldı.

Trafiğe Kapatılan Yollar

İstanbul Valiliği 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle İstanbul'da bazı yolların trafiğe kapatılacağını duyurmuştu. Sabah saat 05.30'da polis ekipleri trafiğe kapanacak yolları demir bariyer ve dubalarla keserek cadde ve sokakları trafiğe kapattı. Trafiğe kapatılan cadde ve sokaklara araçlar alınmazken sürücüler ise alternatif güzergahlara sevk edildi.

Trafiğe Kapatılan Yollar ve Alternatif Güzergahlar

Saraçhane Parkı ve Çevresinde Gerektiğinde Trafiğe Kapatılacak Yollar:

Fevzipaşa Caddesi

Macar Kardeşler Caddesi

Atatürk Bulvarı

Alternatif Caddeler:

Abdülezelpaşa Caddesi

Zincirleme trafik kazasında 10 kişi öldü, 30 kişi yaralandı Zincirleme trafik kazasında 10 kişi öldü, 30 kişi yaralandı

Kadir Has Caddesi

Ragıp Gümüşpala Caddesi

Haliç Caddesi

Şehzadebaşı Caddesi

Beyazıt Meydanı ve Çevresinde Gerektiğinde Trafiğe Kapatılacak Yollar:

Ordu Caddesi

Alternatif Caddeler:

Vatan Caddesi

Millet Caddesi

Türkeli Caddesi

Koska Caddesi

Hayriye Tüccarı Caddesi

Kaynak: Haber Merkezi