Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, bir süre önce Şehit Erdem Uçar İmam Hatip Ortaokulu ziyareti sırasında Serebral Palsi rahatsızlığı bulunan 5. sınıf öğrencisi 11 yaşındaki Ensar Kalkan, kendisinden tablet istemiş, Gümüş, dün öğrencisine verdiği sözü tutarak, sınıfında onu ziyaret edip, tabletini hediye etmişti.

Gümüş’ten Ensar’ı mutlu eden hediye Gümüş’ten Ensar’ı mutlu eden hediye

ÇERKEZKÖY İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE BIRAKTI

Ziyaret sırasında çekilen fotoğrafta ise Ensar’ın sınıfta plastik borulardan yapılan yürüteçten destek alarak adım atmaya çalıştı görüldü. Bu kare, adı açıklanmayan bir annenin yüreğini parçaladı. Öğretmen olduğu öğrenilen bu hayırsever, temin ettiği iki tekerlekli Walker’ı Ensar’a teslim edilmesi için Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bıraktı. 

Gençlerin korunması için okul çevresinde denetim yapıldı Gençlerin korunması için okul çevresinde denetim yapıldı

GÜMÜŞ TESLİM ETTİ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, bugün de Ensar’ı ziyaret edip,  iki tekerlekli Walker’ı teslim etti. Gümüş, “İnsanlığımız başkalarının hayatına dokunabildiğiniz, orada yer bulabildiğiniz kadardır. Ne demiş iki cihan güneşi Hz. Muhammed Sav "Kıyametin koptuğunu görseniz, elinizde bir fidan varsa onu dikin." Yani kötülere inat, kötülüklere inat, dünyamızın kötülüklerle doldurulmasına inat iyilik yapmaya, iyi insan olmaya devam edin. Ensar Kalkan yavrumuzu dün paylaşmıştım. Hayırsever, hanımefendi, anne bir öğretmenimiz iki tekerlekli Walker alıp Milli Eğitim Müdürlüğüne bırakmış, bize sadece teslim etmek düştü. Güle güle, iyi günlerde sağlıkla kullan Ensar.” dedi.

Kaynak: Tuba TURHAN