İzci liderleri yangın söndürme eğitimleri aldı

Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor İzcilik Kulübü'nde görev yapan kulüp liderleri, İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü'nde 'Orman Yangınlarıyla Mücadele' eğitimi aldı.

İzci liderleri yangın söndürme eğitimleri aldı

Çerkezköy Bakış  - Türkiye İzcilik Federasyonu Başkanlığı’nın AFAD Başkanlığı’ndan arama kurtarma konusunda akredite almış olan TİFAKE (Türkiye İzcilik Federasyonu Arama ve Kurtarma Ekibi) birimine bağlı, Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor İzcilik Kulübü’nde görev yapan kulüp liderleri, İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü’nde “Orman Yangınlarıyla Mücadele” eğitimi aldı.

“FARKLI EĞİTİMLERİ ALMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Türkiye İzcilik Federasyonu bünyesinde kurulan ve AFAD Başkanlığı’ndan akredite almış olan TİFAKE biriminin geçtiğimiz yıl ülkemizde meydana gelen Muğla ve Antalya yangınlarından, Kastamonu, Bartın ve Zonguldak’ta meydana gelen sel felaketlerine kadar birçok afet anında aktif rol aldığını belirten TİFAKE İl Temsilci Ekrem Bacaksız, “Olası bir afet anında hazır bulunmak için eğitimlerimiz devam ediyor. Çerkezköy Belediyesi Gençlik Spor Kulübü bünyesinde bulunan 11 izci lideri ile daima hazır bir şekilde bekliyoruz. Aynı zamanda olası kötü senaryolara karşı da farklı eğitimleri almaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.