Kadınlar Günü'nü unutmadılar

AK Parti Çerkezköy İlçe Kadın Kolları, 8 Mart Dünya Kadınlar gününde kadınları unutmadı.

Kadınlar Günü'nü unutmadılar

AK Parti Çerkezköy İlçe Kadın Kolları, 8 Mart Dünya Kadınlar gününde kadınları unutmadı. AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Rüveyda Akbay ile İlçe Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri, Atatürk Caddesi üzerindeki bayan esnafları dolaşarak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günleri kutlandı.

Çerkezköy Bakış - AK Parti Çerkezköy İlçe Kadın Kolları, 8 Mart Dünya Kadınlar gününde kadınları unutmadı.
KADINLAR GÜNÜNÜ UNUTMADILAR
AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Rüveyda Akbay ile İlçe Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri, Atatürk Caddesi üzerindeki bayan esnafları dolaşarak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günleri kutlandı. Ziyaretlerde AK Partili kadınlar bayan esnaflar ile caddedeki vatandaşlara karanfil hediye ettiler.
BAYAN ESNAFLARI DOLAŞTILAR
AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Rüveyda Akbay, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak “Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kadınlarımız; kimi zorluklar yaşıyor, fırsat eşitsizlikleri ve ayrımcılıkla karşı karşıya kalabiliyor. Bu sorunların aşılması için biz kadınlar hep birlikte ortak bir duruş geliştirmeli ve birbirimizin hakkına, hukukuna, özgürlüklerine sahip çıkmalıyız” dedi.

“ÇOK ÖNEMLİ YASAL DÜZENLEMELER YAPILDI”
AK Parti kadrolarının iktidarı boyunca, kadın-erkek fırsat eşitliği, kadın haklarının korunması, kadına karşı şiddetin önlenmesi ve kadınların istihdamıyla ilgili çok önemli yasal düzenlemeler yaptığını kaydeden Akbay “Aile içi şiddetin, kadınlara ve çocuklara yönelik şiddetin, cinayetlerin ülkemizin gündeminden tamamen çıkması birinci önceliğimiz oldu. Genç kızlarımızın okumasının önünde engel teşkil eden yasakçı zihniyetle mücadele etti. Okullarımızda, kamu dairelerimizde ve TBMM’sinde artık kadınlarımız tercihlerinden ötürü ayrımcılığa maruz kalmıyor” diye konuştu.
“ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ”
Akbay şunları söyledi: “Biz kadınların en büyük arzusu, huzurlu, kardeşliğin ve dostluğun hakim olduğu bir ülkede hatta dünyada yaşamaktır. 4 milyonu aşan üye sayısı ile Dünya’nın en büyük kadın sivil toplum örgütlerinin başında gelen AK Parti Kadın Kolları; istediğimiz şartların oluşmasında en büyük sorumluluk ve görevin kendisine düştüğünün bilincinde hareket etmektedir. Eğitim imkânlarını artırarak, ekonomik yaşamdaki konumlarımızı güçlendirerek, siyasette aktif katılım sağlayarak ve kadına yönelik şiddeti engelleyerek; adalet ve eşdeğerliği sağlayarak toplumsal mutluluğu yakalayacağımıza inanıyoruz. Bilim, siyaset, eğitim, kültür sanat, spor ve iş dünyasında büyük başarılara imza atmış, ülkemizde ve yurt dışında adından saygıyla söz edilen kadınlarımızla hepimiz gurur duyuyoruz.”