Kanaldaki kırmızı renkli atık, dereye karışmadan temizlendi

Çerkezköy'de, Çorlu Deresi'ne dökülen bir kanalda akan kırmızı renkli su, dereye karışmadan temizlendi. Suyun renginin değişmesiyle ilgili, bir firmanın atık suyunu kanala bırakması ihtimali üzerinde duruluyor.

Kanaldaki kırmızı renkli atık, dereye karışmadan temizlendi

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürlüğü teknik personellerince kanalın daha alt kotunda, renkli su kanal içinde hapsedildi. Renkli su, kanal temizleme araçları ile çekilerek, OSB merkezi atık su arıtma tesisine taşınarak arıtılması sağlandı.
Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ve Çerkezköy OSB ekipleri, renkli suyun kaynağının belirlenmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

DAHA ÖNCE KİRLETEN FİRMALARA CEZA UYGULANDI

İlçede cumartesi günü, Çorlu Deresi'ne dökülen kanaldaki suyun kırmızı akmaya başlamasına ilçe sakinleri tepki göstermiş, konuyla ilgili çalışma başlatılmıştı. Suyun renginin değişmesiyle ilgili, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren bir firmanın atık suyunu kanala bırakması ihtimali üzerinde duruluyor. 
Dereye 2018 yılında atık suyunu akıtarak, nehrin renginin değişmesine sebep oldukları gerekçesiyle 3 işletmeye 291 bin 755 lira ceza uygulanmıştı.

Yorumlar 1
31 Mayıs 2022 17:48

Maddi ceza bunlara dokunmaz. KAPATACAKSINIZ ki akılları başlarına gelsin.