‘Bahçelievler’de su sıkıntısı sona erecek’

Kapaklı Belediyesi Başkan Yardımcısı Adem Sekmen Bahçelievler Mahallesi’nde mevcut su isale hattına ek olarak 200’lük su hattı ilave edileceğini belirterek çalışmanın tamamlanmasıyla birlikte Mahalle’de yaz aylarında yaşanan su kesintilerinin sona ereceğini söyledi.

‘Bahçelievler’de su sıkıntısı sona erecek’
ÇerkezköyBakış - Kapaklı Bahçelievler Mahallesi’ne 200’lük su hattı boruları döşenecek.
“YENİ HATLAR DÖŞENECEK’’
Konu hakkında bilgilendirmede bulunan Kapaklı Belediyesi Başkan Yardımcısı Adem Sekmen, Bahçelievler Mahallesi Alaaddin Caddesi’ne 200’lük su boru hattı döşeme çalışması yapılacağını söyleyerek “Böylelikle Bahçelievler Mahallesi’nde yaz aylarında yaşanan su sıkıntısı da ortadan kalkmış olacak. Başkanımızın öncülüğünde gelecek yıllarda da yeni su hatları döşenmesi hedefleniyor.’’ Dedi.
“8 SU KUYUMUZ FAALİYETTE’’
Belediye Su İşleri Müdürü Ahmet Candan ise, 8 su kuyusuna sahip olduklarının bilgisini vererek “Geçtiğimiz aylarda elektrik jeneratörünün güçlendirilmesiyle elektrikler kesintilerinde sular kesilmeyecek.’’ İfadelerini kullandı.
“ÇALIŞMALAR 1 AY SONRA BAŞLAYACAK’’
banner287
Candan, Bahçelievler Mahallesi Alaaddin Caddesi’ndeki çalışmaların bir ay sonra başlayacağı açıklayarak “Eski su hattı sistemine müdahale edilmeden ek olarak 200’lük su hattı bölgeye ilave edilecek.’’ İfadesini kullandı.
“KAZAK GÖLÜ TARAFINDA SU KUYUSU AÇILMASI PLANLANIYOR’’
Kazak Gölü tarafına da su kuyusu açılmasının planlandığını kaydeden Candan şöyle devam etti: “Daha kaliteli su kullanımı için, suların şehir içlerinden 400 metre uzaklıkta olması gerekiyor. Bu kapsamla da bizler gerekli araştırmaları yapıyor ve göl çevresinde su kuyusu açmayı planlıyoruz. Öte yandan Ergene Nehri’nden gelen suların üzerinde kurulu olan bölgemizde bu suların kullanımının azaltılıp geleceğe bırakılması hedeflenirken, bu hedeften yola çıkan Devlet Su İşleri (DSİ) Kapaklı’mıza Ayvacık Barajı’ndan su teminini sağlamaya hazırlanıyor.’’
“27 KİLOMETREDEN 300 KİLOMETREYİ AŞTI’’
Ahmet Candan, Kapaklı’nın her geçen gün geliştiğini belirterek “1986 yılında Kapaklı içerisinde yollar 27 kilometreydi. Günümüzde ise, bu yollar yapılan çalışmalar kapsamında genişleyip modernleşti. Tüm bunların sonucunda Kapaklı’mız sınırları içerisinde bugün gelinen noktadaki yol ağı 300 kilometreyi aştı.’’ açıklamasında bulundu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2014, 09:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306