Bürokrasi yolumuzu geciktirdi

Kapaklı Belediyesi 2013 Mart ayı meclis toplantısı Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı başkanlığında yapıldı. Buyıl içerisinde tamamlanması planlanan çevre yolu ile ilgili konuşan Başkan Mandalı “Kapaklı yolunun 3 yıl gecikmesi bürokrasinin suçudur. İnşallah kısa süre içerisinde yapımı tamamlanır.’’ Dedi.

Bürokrasi yolumuzu geciktirdi
ÇerkezköyBakış - Kapaklı Belediyesi Mart ayı olağan meclis toplantısı yapılan tek oturumun ardından tamamlandı.
MECLİS DÜN TOPLANDI
Kapaklı Belediyesi Mart ayı olağan meclis toplantısı dün saat 14.00’da Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı başkanlığında yapıldı. Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya tüm meclis üyeleri katılırken toplantıyı AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Ali Osman Orhan ile vatandaşlar da takip etti.
KADRO DERECE DEĞİŞİKLİKLERİ KABUL EDİLDİ
Yoklama ve saygı duruşu ile başlayan toplantıda ilk gündem maddesi olarak belediye bünyesinde hizmet veren zabıta, teknisyen, sayaç memuru, memur, itfaiye eri ve evlendirme memurlarının kadro derece değişikliklerine ilişkin madde yapılan bilgilendirme doğrultusunda oy birliğiyle kabul edildi. Kapaklı Belediyesi emir ve yasaklar yönetmeliğinin tanzimi yapılan bilgilendirme doğrultusunda oy birliği ile kabul edilirken bir sonraki gündem maddesinde İmar Komisyonu’na havale edilen konular görüşülerek karara bağlandı. Komisyona havale edilen bazı talepler kabul edilirken bazı konular ise bir sonraki oturuma ertelendi.
“YOLLARIMIZ BU YIL BİTECEK’’
Gündem maddelerinin görüşülüp karara bağlanmasının ardından Başkan Mandalı kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Çevre yolunun bitirilmesinin uzamasına ilişkin meclis üyelerinden gelen sorulara Mandalı, “Yolun yapımının uzaması bürokrasinin suçudur. Çevre yolunun bu yıl içerisinde bitirileceğini iktidar partisine mensup bir milletvekili geçtiğimiz günlerde kapaklı ziyaretinde söylemişti. Biz de bu vaadin yerine getirilmesini bekliyoruz. Eğer çevre yolumuz biterse Erbay Caddesi civarında özellikle personel servisi saatleri içerisinde kilitlenen trafiğin de rahatlayacağını düşünüyorum.” Dedi.

banner287


BÜYÜK TONAJLI ARAÇLARA AYAR
Büyük tonajlı araçların belli saatlerde trafiğe girmesinin gerektiğini belirten AK parti belediye meclis üyesi İrfan Demir, “bu konuda gerekli yazışmaları yapıp Çerkezköy trafik komisyonuna bir başvuru da bulunalım. Bu konu hassas bir konu, Kapaklı artık bu kadar trafiği kaldıramayacak konuma geldi.” İfadelerini kullandı.
“DAHA DUYARLI OLALIM’’
Çöplerlerin gelişigüzel bırakılmasına ilişkin bir soruya cevap veren Mandalı ”Yapacağımız çalışmalarla mümkün olan her noktaya çöp konteynırı koyacağız. Vatandaşların da çöp aracının geçiş saatine göre dışarı çöp koymasını istiyoruz. Özellikle çöp aracı geçtikten sonra ortalıkta kötü görüntü olsun diye dışarı çöp koyan vatandaşlar var. Lütfen biraz duyarlı olalım.” Dedi. Dilek ve temenniler bölümünün ardından Kapaklı Belediyesi Mart ayı olağan meclis toplantısı sona erdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 18:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510