“Her gün derslik açığımız artıyor”

Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz Kastamonulular Derneği ile Havzalılar Derneklerini ziyarette bulundu. Kapaklı’da her geçen gün artan nüfusa bağlı olarak derslik ihtiyacının arttığını söyleyen Kaymakam Gürbüz “Her geçen gün derslik ihtiyacımız artıyor.''

“Her gün derslik açığımız artıyor”
Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz Kastamonulular Derneği ile Havzalılar Derneklerini ziyarette bulundu. Kapaklı’da her geçen gün artan nüfusa bağlı olarak derslik ihtiyacının arttığını söyleyen Kaymakam Gürbüz “Her geçen gün derslik ihtiyacımız artıyor. Kapaklı'nın nüfus artış hızı yüzde 5,8'dir. 10 yıl sonra Kapaklı'nın nüfusunun 150 binin üzerinde olacağını söyleyebiliriz. Bu sonuca bakıldığında Kapaklı'da 600 derslik olması gerekecektir.” diye konuştu.

Çerkezköy Bakış -
Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz dernek ziyaretlerini sürdürüyor.
KAYMAKAM GÜRBÜZ DERNEK ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR
Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz önceki gün Kastamonulular Derneği ile Havzalılar Derneği’ni ziyaret etti. Kapaklı'daki görevine yaklaşık 40 gün önce başladığını hatırlatan Kaymakam Gürbüz, bu süre içerisinde Kapaklı'yı tanımak adına çalışmalarına ağırlık verdiğini söyledi.
“KAPAKLI SÜREKLİ BÜYÜYOR”
Gürbüz, “Esnaf ve dernek ziyaretlerimiz bundan sonra da devam edecek. Kapaklı son otuz yılda hızla büyüyen ve sonrada ilçe olan bir yerleşim alanı. Kapaklı iki değişimi bir arada yaşmak durumunda kaldı. Bunlardan biri ilçe olması, diğeri de büyükşehirle tanışmasıdır. İlçe olması sonucunda Kapaklı halkının beklentileri de değişmiştir.  İşte bu beklentilerin karşılanması adına çalışmalarımıza ilçe kurulumu ile başlamış bulunuyoruz.” Diye konuştu.

banner287


“ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ”
Kapaklı'da göreve başladığında ilçeliğe dair bir gelişme olmadığını ancak son bir hafta içerisinde Nüfus Müdürlüğü ve Mal Müdürlüğünün de kurulmasıyla birlikte ilçe olma yönünde gelişmeler kaydedildiğini belirten Gürbüz, “Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü, Tapu Kadastro Müdürlüğü ve Nüfus Müdürlüklerimiz artık halkımızın işlerini görmeye başladı. Eksiksiz bir ilçe olarak hizmete vermeye başlayacağız. Kapaklı'da sadece müdürlüklerin kurulmasıyla işimiz bitmiyor. Kapaklı'da Spor Müdürlüğü ve Hastane yok. Emniyet Müdürlüğü Binası yok. Hükümet Binası yok. İşte bütün bu olmayan birimlerin oluşturulması adına çalışmalarımızı yoğunlaştıracağız. Bunun için Aralık ayı içerisinde görüşmemiz gereken bakanlıkları ziyaret ederek işlerin programa alınmasını sağlayacağız ki 2015 yılı içerisinde bitirilmiş olsunlar.” İfadelerine yer verdi.
“NORMAL EĞİTİME GEÇİLMELİ”
Kapaklı'daki eğitim düzeyine değinen Kaymakam Gürbüz “Kapaklı'da eğitim beklediğimiz düzeyde değil. Bir şekilde tekli eğitime geçmenin gerektiğine inanıyorum. Geç saatte okuldan çıkan çocuklarımız için doğru olanın tekli eğitim sistemi olduğuna inanıyorum. 15 bin 500 öğrencimiz eğitim-öğretim görüyor. Bir daha ki hafta bu sayı değişecek. Her geçen gün derslik ihtiyacımız artıyor. Kapaklı'nın nüfus artış hızı yüzde 5,8' dir. On sene sonra Kapaklı'nın nüfusunun 150 binin üzerinde olacağını söyleyebiliriz. Bu sonuca bakıldığında Kapaklı'da 600 derslik olması gerekecektir.” Şeklinde konuştu.
“KENDİMİZE VE ÇEVREMİZE SAYGIMIZ OLSUN”
Kaymakam Gürbüz Kapaklı'nın birçok eksiği olduğunu, bu eksikliklerin giderilmesi konusunda çalışmaların ivedilikle sürdürüldüğünü belirtti. Gürbüz, “Kapaklı'da okul yapımı, yüksek okul, hastane gibi eksikliklerimiz var.  Kapaklı'da on yıl içerisinde kamusal alanda çok büyük yatırımların yapıldığını göreceksiniz. Bu yatırımlar bir şekilde vatandaşımıza yansıyacaktır. Ne var ki işimizi yaparken kendimize saygımız olsun. Daha güzel binalar yapalım. En ucuza nasıl mal edebilirim şeklindeki düşüncelerden kurtulmalıyız. Üstümüze gelen binalar yapmaktan artık bir şekilde kurtulmamız lazım. Bunu kendimize, çevremize ve ilçemize saygının gereği olarak hayatımızdan çıkarmalıyız.” İfadelerini kullandı. Gürbüz, pratisyen hekim sayısının artırılması ve acil konusunda da değerlendirmelerde bulunarak, bu konuda iki ay içerirsinde bazı gelişmelerin olacağını söyledi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2014, 18:14

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510