Kapaklı’da aydınlatma direkleri tehlike saçıyor

Kapaklı İsmetpaşa Mahallesi’ndeki aydınlatma direklerinin dışarıda kalan kabloları tehlike saçıyor. Vatandaşlar, özellikle okul önündeki elektrik direklerinin öğrenciler için risk oluşturduğunu ifade ederek bir an önce önlem alınmasını istediler.

Kapaklı’da aydınlatma direkleri tehlike saçıyor
ÇerkezköyBakış - İsmetpaşa Mahallesi’nde bulunan aydınlatma direkleri tehlike saçıyor.
“BAKIMI TREDAŞ’A AİT’’
Kapaklı Belediye yetkilileri, vatandaşların belediyeye dilekçe yazarak şikayetlerini dile getirdiklerini belirterek “Aydınlatma direklerin Tredaş’a ait olduğunu, bakımlarının yapılmasını Tredaş’a birçok kez yazılı ve sözlü olarak bildirdik. Ayrıca, direklerin bakımının yapılmayacağı durumda ise Kapaklı Belediyesi olarak bakımı üstleneceğimizi bunun yanında gerektiğinde aydınlatma direklerini değiştirebileceğimizi Tredaş’a ilettik. Fakat Tredaş, aydınlatma direklerini belediyeye devretmeyip, bakımlarını da yapmamakta ısrar etmektedirler “ dediler.  
banner287
“BAKIMLARI BİR AN ÖNCE YAPILMALI’’
Belediye yetkilileri, ‘Güvenli ve konforlu yaşam koşullarının oluşturulmasında kent içi yol aydınlatmasının önemi büyüktür’ diyerek “Gündüze oranla trafik yoğunluğunun yüzde 50 azalmasına karşın, gece aydınlatılmamış yollarda meydana gelen öldürücü, ciddi kaza sayısında 3 kat artış olmaktadır. 15 ülkede 62 test yolunda yapılan araştırmalar sonucu, gece yollar aydınlatıldığında kaza sayısının yüzde 13 ila yüzde 75 oranında düştüğü saptanmıştır. Aydınlatmanın suçları önleme üzerindeki etkisini araştırmak için yapılan çalışmalardan da, kent içi yollar ve alanlar uygun olarak aydınlatıldığında suç işleme oranlarında yaklaşık yüzde 20, suçların şiddetinde ise yüzde 40 oranında azalmalar olduğu belirtilmiştir. Bu sonuçlara dayanılarak, kent içi yol aydınlatmalarının güvenlik ve konfor açısından gerekliliği açıkça ortaya konmaktadır. Mevcut aydınlatma direklerinin bakımının yapılması, yapılmıyorsa yenileri ile değiştirilmesini halkımıza güvenli ve konforlu bir yaşam koşullarının oluşturulması için gerekli çalışmanın sorumlu kurum tarafından bir an önce yapılmaktadır “ ifadelerine yer verdiler.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2014, 18:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306