Kapaklı’dan gelen başarı

Tekirdağ Küçükler Satranç İl Birinciliği 9-10-11-12 Yaş Kız ve Genel Kategori yarışmaları 29-30 Kasım 2014 tarihlerinde Hayrabolu ilçesinde yapıldı.

Kapaklı’dan gelen başarı
Çerkezköy Bakış - Tekirdağ Küçükler Satranç İl Birinciliği 9-10-11-12 Yaş Kız ve Genel Kategori yarışmaları 29-30 Kasım 2014 tarihlerinde Hayrabolu ilçesinde yapıldı.
152 SPORCU KATILDI
Hayrabolu Kaymakamlığı –Belediye Başkanlığı –Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğü-Yurt Kur Müdürlüğü ve Belediye Gençlik Spor Kulübü Başkanlığının katkılarıyla gerçekleştirilen yarışmaya Hayrabolu-Süleymanpaşa-Çerkezköy-Çorlu-Kapaklı-Şarköy ve Malkara ilçelerinden gelen 152 sporcu katıldı.
İLK 3 KAPAKLI’DAN
29-30 Kasım tarihlerinde düzenlenen Hayrabolu Küçükler İl Birinciliği Turnuvası’na Kapaklı’dan 27 öğrenci katıldı. İlçeyi temsil eden İrfan Fatma Mandalı İlkokulu ve Gazi İlkokulu öğrencileri 2 gün boyunca rakiplerine karşı büyük mücadele gösterdiler. Bu mücadelelerin sonunda 10 yaş grubunda Asiye Avcı 1., 12 yaş grubu Kızlar Kategorisinde  Semanur Yörük 2. , Erkekler Kategorisinde Emirhan Teke 3. oldu.
banner287“SATRANÇ HIZLA YAYILACAK”
Kapaklı Türkiye Satranç Temsilcisi Murat Bekdaş; “Her okulumuzda satranç antrenörü öğretmen bulunmamaktadır. Bu öğretmenlerimiz ve satranca gönül veren antrenörlerin çalışmaları sonucu satranç sporu hızla yayılmaya devam edecektir. Velilerimize, okullarında satranç antrenörü olup olmadığını öğrenmelerini ve çocuklarını okullarındaki satranç kurslarına göndermelerini tavsiye ediyorum. Satranç aslında hayatın ta kendisidir. Doğrular, yanlışlar, kazanmak, kaybetmek, kendine güvenmek, dikkatli olmak, plan yapmak, alternatif çözümler geliştirmek, problemle mücadele etmek gibi birçok kavramı içinde barındıran bir spordur satranç. Satranç çocuğu olgunlaştırır. Tecrübe sahibi yapar. Problemle mücadele edebilmeyi, yenmeyi –yenilmeyi soğukkanlı olmayı öğretir. Kısaca hayata hazırlar. Öğrencilerimizi canı gönülden tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2014, 14:59

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510