Kapaklı’ya 5 bin kişilik cami yapılacak

Kapaklı’daİnönü Mahallesindeki 9 dönümlük alan Kapaklı İlçe Müftülüğüne tahsis edildi. Bu kapsamda, ilçe merkezinde yaşanan cami sıkıntısının giderecek olan ‘Külliye’ projesi kapsamında içerisinde Kütüphane, Konferans Salonu, Müftülük makamının da yer alacağı 5 bin kişinin aynı anda ibadet edebileceği Ravza Camii ve Külliyesi inşa edilecek.

Çerkezköy bakış
Kapaklı’ya 5 bin kişilik cami yapılacak

Çerkezköy Bakış - İlçe Merkezindeki cami sayısının azlığı, ve cemaatin yaşadığı sıkıntı ortadan kalkacak.  Dört yıllık rüyalarının gerçekleştiğini ifade eden Kapaklı İlçe Müftüsü İsa Aktaş,“9 dönümlük arsanın Müftülüğümüze tahsisi gerçekleşti. Şehir merkezi 2100 ada ve 1 nolu parselde bulunan 8 dönümü hazinenin ve bir dönümü de belediyenin olmak üzere yaklaşık 9 dönümlük taşınmazın, Müftülüğümüze tahsisi Allah'a sonsuz Hamd-ü Senalar olsun ki gerçekleşti. Bir yıldır süren takip ve teknik çalışmalardan sonra tahsis işlemi tamamlanarak, arsa Ravza Camii yapılmak üzere Müftülüğümüze teslim edilmiştir. Emeği geçen kurum ve şahıslara çok teşekkür ederim.” dedi.

banner287

PROJE ÇALIŞMALARI HIZLA DEVAM EDİYOR
Ravza Camii ve Külliye ile ilgili proje çalışmalarının hızla devam ettiğini dile getiren Müftü Aktaş “Müftülüğümüz tarafından kurdurulan Ravza Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği de resmen faaliyetlerine başlamıştır. İnşallah kısa zaman sonra proje ve maliyeti ile ilgili net olarak görsel ve rakamsal bilgiler halkımızla paylaşılacak, hayır sahiplerinin maddi ve manevi yardımlarına müracaat edilecektir.” dedi.
Projenin Kapaklı’yahayırlı olmasını dileyen Aktaş “Projede; 5 bin kişilik büyük bir Cami, Kur'an Kursu, Müftülük ve Kütüphane gibi ayrı ayrı binalar ve bölümler tasarlanmış olup, külliye tamamlandığında Kapaklı'mızın büyük bir ihtiyacı karşılanmış olacaktır.Şimdiden Rabbim bizleri mahcup etmesin. Allah hayırlı ve mübarek eylesin.Kapaklı'mıza ve milletimize hayırlı olsun. “ diye konuştu.


 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306