Mandalı okuldaki çalışmaları inceledi

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Atatürk Mahallesi Rüzgar Sokak’ta yapımına devam edilen 40 derslikli Kapaklı Belediyesi İlköğretim Okulu’ndaki çalışmaları yerinde inceledi.

Mandalı okuldaki çalışmaları inceledi
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Kapaklı Belediyesi İlköğretim Okulu’nda inşaat çalışmaları sürüyor.
1.5 MİLYON TL’SİNİ BELEDİYE KARŞILAYACAK
Modern bir okul inşa edildiğini ve çalışmaların büyük bir hızla ilerlediğini dile getiren Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, okul inşaatından Belediye´ye düşen 1.5 milyon TL’lik kısmın Belediye olarak karşılanacağını söyledi. İl Özel İdaresi tarafından ihalesi yapılan Kapaklı Belediyesi İlköğretim Okulu'nun 40 derslikli olacağını ifade eden başkan Mandalı, ihale bedelinin 3 milyon 450 bin TL olduğunu belirtti.
“ELİMİZDEN GELEN GAYRETİ GÖSTERİYORUZ’’
Kapaklı Belediyesi olarak eğitim ve öğretime her türlü desteği verdiklerini belirten Belediye Başkanı İrfan Mandalı, "Öğrencilerimizin okullarda aldıkları eğitim kadar okulların fiziki özellikleri de çok önemli. Bu nedenle okullarda öğrencilere en rahat biçimde hareket alanı sağlanması için koridor genişliği ve bahçedeki oyun alanları gibi tüm ayrıntılar titizlikle düşünülmektedir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için her şeyin en iyisini yapmak ve böylece onlara en iyi eğitimi vermek için çalışıyoruz. Belediye olarak çok önemli bir yatırımın altına İl Özel İdaresi ile birlikte imza attık. İnşallah Atatürk Mahallemizde yapımı devam eden 40 derslikli okul ile bu bölgedeki okul sorunu ortadan kalkacak. İnşaatı 2012 başında başlayan 40 derslikli Kapaklı Belediyesi İlköğretim Okulu'nu 2013–2014 Eğitim ve Öğretim Yılında hizmete açmayı planlıyoruz" dedi.
“50’YE YAKIN İŞÇİ ÇALIŞIYOR’’
İnşaat çalışmaları hakkında bilgi veren şantiye şefi şu açıklamalarda bulundu: "Çalışmalarımız son sürat devam ediyor. 40 derslikli bu okulda şu an 50 yakın işçi çalışıyor. Sıva, kaplama çalışmaları devam ediyor. Kaba inşaat olarak ise 3 bloktan oluşan okulun sadece A bloğunun üst betonunun atılması kaldı. Sıva, dış cephe ve mantolama çalışmaları başladı. Elektrik hattı ve kalorifer tesisatı çekim çalışmalarına başlandı. Alt yapı çalışmalarının büyük oranı tamamlandı. B blokta çelik konstrüksiyon çatı çalışmaları devam ediyor. 1700 metre alana oturan okul binasının 8500 metre kullanım alanına sahip. Çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir."


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2014, 09:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510