Türk Halk Müziği rüzgarı estirdiler

Kapaklı Yıldızkent Ortaokulu tarafından Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Özel Anadolu Teknik Lisesi Konferans Salonu’nda Türk Halk Müziği Konseri düzenlendi.

Türk Halk Müziği rüzgarı estirdiler
Kapaklı Yıldızkent Ortaokulu tarafından Türk Halk Müziği konseri düzenlendi. Konser öncesi kısa bir konuşma yapan okul müdürü Levent Akın, “Öğrencilerimizi,  ilgi ve kabiliyetleri doğrultusunda sosyal, sportif ve sanatsal etkinliklerle destekleyerek topluma huzurlu, mutlu, özgüvenli bireyler yetiştirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Çerkezköy Bakış -
Kapaklı Yıldızkent Ortaokulu tarafından Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Özel Anadolu Teknik Lisesi Konferans Salonu’nda Türk Halk Müziği Konseri düzenlendi.

GENİŞ KATILIM

Önceki akşam saat 20:00’da düzenlenen programa Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, Kapaklı İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ferhat Kaanoğlu, Kapaklı Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant, Çerkezköy Emlakçılar Derneği Başkanı ve Kapaklı Yıldızkent Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Daimi Tavan, Okul Müdürleri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.  

TEŞEKKÜR ETTİ

Konser öncesi kısa bir konuşma yapan Yıldızken Ortaokulu Müdürü Levent Akın, halk müziği konserinin çalışmalarını uzun soluklu ve yorucu bir dönemin ardından ortaya çıkardıklarını vurguladı. Akın, “Amaçlarımız doğrultusunda bu gece sizlerin beğenisine sunacağımız koromuzun oluşmasında emeği geçen müzik öğretmenimiz Yasemin Hamzalı ve öğrencilerime, sazlarıyla bize destek olan müzisyen arkadaşlarıma, salonun tahsisinde bizlere kapılarını açan Caner Baysal Müdürüme, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı'ya ve bu gecede bizleri yalnız bırakmayan siz değerli misafirlerime teşekkür ediyorum” dedi.BUGÜN AYIN IŞIĞI ŞARKISI İLE BAŞLADI

Levent Akın'ın konuşmasından sonra sahne alan koro, konserin ilk bölümünde "Bugün ayın ışığı", "Emirdağ Türküsü", "Ayrıldım güler miyim?", "Gel yanıma gel",  "Evlerinin önü handır" parçalarını seslendirdi. İlk bölümün sonunda okul öğrencilerinden Sıla Yetişoğlu "Bahçada yeşil çınar"  adlı türküyü seslendirdi.
banner287

2 BÖLÜMDEN OLUŞTU

Konserin ikinci bölümünde ise koro "Gerizler başı", "Ateş attım samana", "Tabancamın sapını", "Bu dağdan aşmak olmaz", "Bahçalarda barım var", "Ay saçı burma", "Güzelim yürekten bağlıyım sana" parçalarını seslendirdi. "Sevdan ile düştüm yaban eller" isimli şarkı da öğrenci İlke Sözdinler tarafından seslendirildi.

“ADI GİBİ BÖLGEMİZİN YILDIZI”

Konserin ardından konuşan Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, “Yıldızkent Ortaokulu isminde olduğu gibi bölgemizin de yıldızı. Adı gibi bölgenin yıldızı olan Kapaklı Yıldızkent Ortaokulu yöneticileri, öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ediyorum” dedi.

İSTİKBAL VAAT EDİYOR

Konserin, Yıldızkent Ortaokulu’nun başarılarının bir başka örneği olduğunu kaydeden Gürbüz “Çocuklarımıza verdiğiniz bu eğitim, istikbal vaat ediyor. Yaptığınız programlar ortaokul düzeyinin üzerindedir. Siz değerli öğretmenlerimizi takdire şayan bu çalışmalarınız nedeni ile başarı belgesi ile ödüllendirmek istedik. Bir kere daha sizlere teşekkür ediyor başarılarınızın devamını diliyorum." diye konuştu.

BAŞARI BELGESİ VERDİ

Kaymakam Gürbüz, konuşmasının ardından okul öğretmenlerini başarı belgesi ile ödüllendirdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2016, 17:39

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510