Yıldızkent Ortaokulu’ndan Başkan Mandalı’ya teşekkür ziyareti

Yıldızkent Ortaokulu yönetimi ve Okul Aile Birliği Yönetimi, Belediye Başkanı İrfan Mandalı’yı makamında ziyaret ederek, desteklerinden dolayı Başkan Mandalı’ya teşekkür ziyaretinde bulundu.

Yıldızkent Ortaokulu’ndan Başkan Mandalı’ya teşekkür ziyareti
ÇerkezköyBakış -Yıldızkent Ortaokulu yönetimi Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’yı makamında ziyaret etti.
“TEŞEKKÜR EDİYORUZ’’
Yıldızkent Ortaokulu Müdürü Önder Ayaz, okullarının Masa Tenisi Turnuvası Yıldız Erkekler kategorisinde Çerkezköy ve Tekirdağ 1.’si olduğunu belirterek, “Voleybol Turnuvası Minik Kızlar kategorisinde de Çerkezköy 1.’si Tekirdağ 3.’sü olduk. Belediyemiz hazırlık ve yarışma sürecinde bizden desteklerini esirgemedi. Bu nedenle başkanımıza ve Kapaklı Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz” dedi.
“BAŞARIMIZ SPORTİF ALANLARLA SINIRLI DEĞİL’’
Okullarının başarılarının yalnızca sportif alanla sınırlı olmadığına dikkat çeken Okul Müdürü Önder Ayaz, “Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen iki Başarı Değerlendirme Sınavı’nda da devlet okulları arasında Çerkezköy 1.’si olduk. Fatih Koleji tarafından organize edilen IMATO Matematik ve Türkçe Olimpiyatlarında ise 1 öğrencimiz gümüş, 4 öğrencimiz de bronz madalya kazanma başarısı gösterdi” diye konuştu. Yıldızkent Ortaokulu heyeti 22 Mart’ta Okul Aile Birliği tarafından düzenlenecek olan yemekli eğlence programına da başkan Mandalı’yı davet etti.  “OKULLAR OLMAZSA OLMAZLARIMIZDIR’’
“Okullar olmazsa olmazlarımızdandır” diyerek söze başlayan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, çocukların enerjilerini atabilmeleri için sporla iç içe olmaları gerektiğine dikkat çekti. Kapaklı nüfusunun hızlı bir şekilde arttığının altını çizen Başkan Mandalı, “2012’de resmi rakamlara göre nüfusumuz yaklaşık 5 bin arttı. Gayri resmi rakamlara göre ise bu sayı yaklaşık 8 bin civarındadır” dedi ve Kapaklı’nın hızla geliştiğini ifade etti.
“150 DEKAR ALAN EĞİTİM KAMPUSU OLARAK AYRILDI’’
Belediye olarak okul aile birlikleri ile istişare halinde olduklarını söyleyen Başkan Mandalı, “Biz istiyoruz ki onlar kendi özerk yapıları dahilinde okulları yararına olan faaliyetlerine devam etsinler. Onların çabalarının yetersiz kaldığı yerlerde de biz devreye giriyoruz zaten” dedi. Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya’nın da eğitime büyük önem verdiğini belirten Mandalı, “İlçemize 1 ilkokul ve 1 meslek lisesi yapılması konusu 2013 programına alındı” diye konuştu. Mandalı, Kazak Gölü civarında da 150 dekar alanın ‘Eğitim Kampus’u projesi için ayrıldığını söyledi.“BÜROKRASİYE BÜROKRASI EKLENDİ’’
Kapaklı’ya bin 500 kişilik bir Kapalı Spor Salonu yapılması için düğmeye bastıklarını ifade eden Başkan Mandalı, bürokrasinin yavaş ilerlemesinden şikayetçi oldu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da bürokrasiden rahatsızlık duyduğunu söyleyen Mandalı, “Yapılan tüm çalışmalara rağmen bürokrasi azalmadı. Aksine bürokrasiye bürokrasi eklendi” dedi. Futbol Sahası’nın yapımına Mart Ayı sonunda başlanılacağı müjdesini veren Başkan İrfan Mandalı, “2013 yılı içinde de Kapalı Spor Salonu’nun yapımına başlanılacak” dedi.
“MAZERETLERİN ARKASINA SIĞINMADIK’’
Okul yapmanın ya da okullara yardımda bulunmanın belediyelerin asli görevleri arasında bulunmadığına vurgu yapan Başkan Mandalı şunları söyledi: “Biz bugüne kadar bu mazeretin arkasına saklanmadık. Okullarımızdan hiçbir desteği esirgemedik. En son Kapaklı Belediyesi Orta Okulu yapımı için 2 milyon TL’den fazla harcama yaptık. Okullarımıza yardım etmeye devam edeceğiz”

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2014, 08:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Öğretmen
Öğretmen - 7 yıl Önce

iki akıllı devlet memuru öğretmen geldi okulumuzun yanına dershane açtı velilere baskı yaparak aksi halde okuldaki işlerini çözmeyceklerini söyleyerek kayıt yaptı siz hala eğitim haberi yapıyorsunuz. sizede yazık.

serkan gürle
serkan gürle - 7 yıl Önce

yav bırak okulu moklu milletim elinde tut yazık değilmi adan orda organlarını satmaya kararvermiş biraz vatandaşla ilgilenseniz

SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510