Zabıtadan etiket denetimi

Kapaklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, marketleri denetlemeyi sürdürüyor. Denetimlerde marketlerin hijyenik şartları, fiyat etiketleri, raf düzeni, satılan ürünlerin son kullanma tarihleri ile çalışanların sağlık karnelerini inceledi.

Zabıtadan etiket denetimi

Çerkezköy Bakış - Kapaklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, gruplar halinde marketlerde yapılan denetimlerde süt ürünlerinde, kuru gıdalarda, et ürünlerinde ve içecek reyonlarında etiket denetimi yaptı. Konu ile ilgili yapılan açıklamada, vatandaşların alışverişlerini bilinçli yapabilmeleri amacı ile denetimlerin sürdürüldüğü ifade edildi. Ayrıca zabıta ekipleri tarafından kentte kurulan semt pazarlarında çizgi çalışmaları yapıldı. Pazar denetim ekipleri esnafların tezgahlarını daha düzenli bir şekilde açması ve vatandaşların güvenli bir şekilde alışverişlerini yapmaları için çalışmalarını sürdürdü.

“EKSİKLERİNİ GİDERMEYEN İŞLETMELERE CEZAİ İŞLEM UYGULANACAK”

Zabıta Müdürlüğü ekipleri; “Zabıta Müdürlüğümüzce yapılan rutin denetimler aralıksız devam etmektedir. Son olarak yaptığımız denetimler kapsamında da vatandaşlarımızın daha bilinçli ve sağlıklı alışverişlerini sağlayabilmek amacı ile ekiplerimizce oluşturulan gruplar halinde marketlerde etiket denetimi yapıyoruz. Marketlerin hijyenik şartları, satılan ürünlerin son kullanma tarihleri, fiyat etiketleri, raf düzeni ile çalışanların sağlık karneleri incelendi. Özellikle titiz davranan ve herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmayan işletme sahiplerine teşekkür ediyoruz. Raf düzeni ve fiyat etiketi konusunda belirtilen şartlara uymayanlar ise uyarılarak eksikliklerin gidermeleri için süre verilmiştir. Verilen süre içerisinde eksikliklerini gidermeyenlere ise kati suretle gerekli cezai işlemler uygulanacaktır. Ayrıca vatandaşlarımızı da duyarlı olmaya ve şikayetlerini Kapaklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğümüze bildirmeye davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Trakya lı..
Trakya lı.. - 13 ay Önce

8 kg persil Matik Kızılpınar örnek hiper market te 49.90 TL yazmış.. İstanbul da 37.90 TL...nerde denetim

Memur
Memur - 13 ay Önce

Ayni ozen ve dikkatli denetimleri cerkezkoyde bekliyoruz.

Vatandaş..
Vatandaş.. - 13 ay Önce

Dümenden denetim..

Zam. Zama zam.
Zam. Zama zam. - 13 ay Önce

Bim de dandik ürünler ateş pahası..hani denetim yersen .

meraklı
meraklı - 12 ay Önce

neyin denetimi kardesim? serbest piyasa bu ister al, ister alma. adamın malının fiyatını senmi belirleyeceksin. işine gelmezse almazsın.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510