Türkiye Sigorta Türkiye Basketbol Ligi’nin 24. hafta maçında Kapaklıspor sahasında Bornova Belediyesi Karşıyaka’yı konuk etti.

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Spor Salonu’nda oynanan karşılaşma büyük çekişmeye sahne oldu.

İl k çeyrekte her iki takımda dengeli bir oyun ortaya koyarken, karşılıklı basketler sonucu ev sahibi Kapaklıspor 18-17’lik skorla çeyreği önde kapatmayı bildi.

Kapaklı’da bayramlaşma programı düzenlendi Kapaklı’da bayramlaşma programı düzenlendi

İkinci periyotta Bornova Belediyesi Karşıyaka toparlandı ve mücadelenin kontrolünü elien geçirdi. Bornova Belediyesi Karşıyaka üstün oyununu skora da yansıttı ve devreyi 49-38 önde tamamladı.

Üçüncü periyotta da oyun üstünlüğü sürdüren konuk ekip Bornova Belediyesi Karşıyaka üst üste sayılar bulmaya devam etti. Kapaklıspor farkı azaltmaya çalışsa da üçüncü çeyrek konuk ekip Bornova Belediyesi Karşıyaka’nın 69-60’lık üstünlüğü ile geçildi.

Final periyodunda Kapaklıspor oyuna iyi başladı. Farkı da indirmeye çalıştı. Fakat konuk ekip Bornova Belediyesi Karşıyaka farkın kapanmasına izin vermedi ve mücadeleyi 91-81 galip tamamladı.

Kapaklıspor, bu mağlubiyetle 11 galibiyette kaldı ve ligdeki 13. mağlubiyetini aldı. Bornova Belediye ise ligdeki 12. galibiyetini aldı.

Muhabir: Mualla İclal ALDOĞAN