Kar çiftçiye can suyu oldu

Çerkezköy Ziraat Odası Başkanı Hasan Toprak, etkili olan kar yağışının çiftçinin yüzünü güldürdüğünü ve ekili alanlara iyi geldiğini belirterek, 'Yağan kar çiftçiye üre gübresi, can suyu oldu.' dedi.

Kar çiftçiye can suyu oldu

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Ziraat Odası Başkanı Hasan Toprak kar yağışının, ilçedeki çiftçiye can suyu olduğunu belirtti.

Toprak, “Biz artık hükümetten değil Allah’tan bekliyoruz. Allah da çiftçilerimize verdi çok şükür. Yağan kar çiftçiye üre gübresi oldu. Beklediğimiz olumlu bir kış oldu. Kar zamanında gelip yağdı. Çiftçilerimiz bundan çok memnun. Yıllardan beri beklediğimiz bir kar yağışıydı. İnşallah çiftçilerimiz için sonuna kadar hayırlısı olur. Şu en her şey ekilmiş durumda. Nisandan sonra ayçiçeği ekimi başlayacak. Şu an arpamız, buğdayımız arazide ekili durumda. Bu kar da bize üre gübresi gibi oldu. Bizim mahsulümüze bir yorgan gibi oldu. Çiftçimizim en azından biraz yüzü güldü.” dedi.

“ÇİFTÇİ DAHA DEPOYU DOLDURMADI”

Akaryakıt fiyatlarının çiftçileri de etkileyeceğini ifade eden Toprak, “İlkyaz çiftçilerimiz ne zaman traktörü mazot doldurursa o zaman anlayacaklar. Şu an traktörler depoda duruyor. Daha kimse depoyu doldurmadı. İsyan o zaman başlayacak” dedi.