Kurban Bayramı yaklaşırken 2024 yılı için kurbanlık fiyatları merak konusu oldu. Türk Kızılay, her yıl olduğu gibi bu yıl da kurban bağışları ile milyonlarca ihtiyaç sahibine ulaşmayı hedefliyor. Vekaletlerinizi Türk Kızılay’a vererek, kurbanınızı yardıma muhtaç kişilerle paylaşabilirsiniz. Peki, Kızılay kurban kesim bedeli ne kadar, kaç TL? İşte Kızılay kurbanlık bağış 2024 fiyatları hakkında detaylar.

Kızılay Kurbanlık Bağış 2024 Fiyatları

Türk Kızılay, 2024 yılı Kurban Kampanyası’nı "Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye" sloganıyla duyurdu. Ankara’da gerçekleşen kampanya lansmanında Türk Kızılay Genel Başkanı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, Genel Sekreter Yardımcısı Şükrü Can ve diğer Kızılay yöneticileri yer aldı. Kızılay, yurtiçi ve Gazze için kurban bedelini 11 bin 750 TL, yurtdışı için ise 4 bin 300 TL olarak belirledi. Bu kampanya ile Türkiye dahil 21 ülkede yaklaşık 3.8 milyon ihtiyaç sahibine ulaşılması hedefleniyor.

Miniklerin mezuniyet çoşkusu Miniklerin mezuniyet çoşkusu

Kurban bedelleri kapsamında yurt içi kurban vekaletleri, belirlenen kombinalarda kesilecek ve Et ve Süt Kurumu'nun modern tesislerinde büyükbaş kurbanlık etleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Deprem bölgelerindeki afetzedeler başta olmak üzere, kıyma ve kuşbaşı olarak konservelenen etler yıl boyunca gerçek ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Kızılay’ın vekaletle kurban kesimi modeli sayesinde hayırseverler, kurban ibadetlerini amacına ve kuralına uygun şekilde yerine getirebiliyor. Kesimler, İslami şartlara uygun olarak din görevlileri, veteriner hekimler ve noter huzurunda gerçekleştiriliyor.

Kurban Vekaleti Yöntemleri ve Nasıl Verilir?

Hayırseverler kurban vekaletlerini çeşitli yollarla Kızılay’a verebiliyorlar. Bankalarda bulunan Kızılay bağış hesapları, internet bankacılığı, www.kizilay.org.tr, mobil uygulama, Fast/EFT/Havale ile hesap numaraları, 168 Kızılay ücretsiz danışma ve bağış hattı ile ülke genelindeki tüm Kızılay şubeleri üzerinden kurban vekaleti verilebiliyor. Ayrıca, yurt dışından vekalet vermek isteyen bağışçılar, 370$ veya 345€ tutarındaki kurban hisse bedellerini Kızılay web sitesindeki ödeme yöntemleri ile gönderebilirler. Almanya ve Avusturya’daki bağışçılar ise İş Bankası'nın ParaGönder Uygulaması ile kurban bedellerini gönderebilirler.

Kurban vekaletinizi verdikten sonra kesim işlemi tamamlandığında SMS ve e-posta yoluyla bilgilendirme yapılacaktır. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın görüşlerine göre, bağış kanalları üzerinden kurban bedelinizi ilettikten sonra vekaletiniz alınmış olup, ayrıca sesli vekalet vermenize gerek kalmamaktadır.

Kaynak: HABER MERKEZİ