Kozuva'ya desteğini açıkladı

Çerkezköy'ün tanınmış isimlerinden hayırsever Serkan Karagöz, düzenlediği basın toplantısında Cumhur İttifakı AK Parti Çerkezköy Belediye Başkan adayı Süleyman Kozuva'ya destek verdiğini açıkladı.

Kozuva'ya desteğini açıkladı

Çerkezköy Bakış - Kendisine ait Dekor Emlak’ta basın mensupları ile bir araya gelen hayırsever iş adamı Serkan Karagöz, yaklaşan yerel seçimler ile ilgili açıklamalarda bulundu. Karagöz, “Seçilecek Belediye Başkanı bizi 5 yıl yönetecek. Çerkezköy’ün sorunlarını çözmeye çalışacak. Bildiğiniz üzere Çerkezköy çok göç alan bir yer, Türkiye’nin her ilinden insanlar var. Hatta ben Çerkezköy için küçük İstanbul diyorum. İnsanlar Çerkezköy’e gelirken gelmek istemez, geldikten sonra da gitmek istemezler. Bunun nedeni ise Çerkezköy’ün sanayisi. Sanayi olunca insanlar iş, aş bulabiliyor. Hatta işsizlik oranı diğer illere göre en düşük ildir Tekirdağ. Bundan dolayı da en çok göç olan yerdir Tekirdağ. Tabii ki bununla birlikte Çerkezköy’ün ihtiyaçları hiç bitmiyor, hep artıyor. Örneğin, Çerkezköy’de okullarımız yetmiyor. Son 2-3 yılda yaklaşık 25-20 okul yapıldı, ancak yine de tekli eğitime geçemedik. Çünkü arkası geliyor. Çerkezköy’de yetişen veya Çerkezköy’e gelen çok güzel bir genç nesil var. Bunların istekleri var. Bunlar için yeni şeyler söylenmeli, onları dinlemeli ve görüşlerine göre Çerkezköy şekillendirilmeli. Kısaca Çerkezköy’ün sorunları çok fazla. Belediye Başkan adayları Süleyman Kozuva ve Vahap Akay’ı dikkatle dinliyorum. Öyle vaatlerde bulunuyorlar ki bunları yerine getirseler 5 yılda Çerkezköy uçar gider ama verdikleri sözleri tutmazlarsa ne olur, hiçbir yaptırımı yok ki. Rahmetli Özal’ın biri sözü var, “tutamayacağınız sözleri vermeyin.” İki adayın seçim vaatlerini ve kitapçıklarını incelediğimizde iki adayın da vaatleri aşağı yukarı aynı. Bayağı uçuk projeler var. Mesela raylı sistem tramvay hattı, çok güzel ancak çok pahalı bir proje. Belediye meydanına 3 katlı yeraltı otoparkı, altıyol kavşağı dalcık. Tepe kavşağına giriş çıkış. Bağlık viyadüğü, köprü sorunu, alt geçit, Çerkezköy büyük yarı kapalı stadyum, mezbaha karşısı viyadük, kent parkları, millet bahçeleri gibi bir sürü proje.” Dedi

“ALLAH RIZASI İÇİN YAPIYORUZ”

Cumhur İttifakı AK Parti Çerkezköy Belediye Başkan adayı Süleyman Kozuva’ya desteğini açıklayan Karagöz, “İşte bunları gördüğümde iktidar desteği olmadan bunların yapılabileceğini düşünmüyorum. Bunların yapılabilmesi için Süleyman Kozuva’nın seçilmesi gerektiğini düşünüyorum. Kaldı ki arkasında Tekirdağımızın gururu, Türkiye’nin onuru, Tekirdağ Milletvekili TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop gibi, Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel ve diğerleri olmak üzere çok büyük bir devlet desteği var. Bundan dolayı da bu hizmetleri yaparsa Kozuva yapar diyorum. Süleyman bey çok süslü sözleri sevmez, çok konuşmayı da sevmez ama çalışmayı ve iş yapmayı, Çerkezköy’e hizmet etmeyi çok sever. Çerkezköylüler, burada yaşayanlar artık bizim ailemiz gibi oldular. Biz onlarla seviniyor, onlarla üzülüyoruz. Biz insanları seviyoruz. Bunları yaparken de Allah rızası için yapıyoruz. Sizlere nacizane Çerkezköy’e yaptırdığımız Müjgan-Serkan Karagöz okulları ile hizmet ediyoruz. Sizler ve çocuklarınız ile hayatı paylaşıyoruz. Çerkezköy eğitimine katkılarından dolayı  Vahap Akay ve Süleyman Kozuva’ya teşekkür ediyorum. Eğitime hizmet etmek kadar güzel bir şey yok, emin olun benim için en güzel makam hayırseverlik makamıdır. Hayırseverlik makamı dışındaki tüm makamlar gelip geçicidir. Kısacası insanların birbirlerini karalamadan, birbirlerine saygı duyarak, hakaret etmeden, güzellikler içinde Çerkezköy’e daha güzelini nasıl verebiliriz düşüncesi içinde, kimseyi ötekileştirmeden, yerli ve yabancı ayrımı yapmadan, güzel bir seçim geçirmenizi diliyorum ve 1 Nisan’da kucaklaşmak üzere kalın sağlıcakla.”

Yorumlar 17
bakmak gerek 30 Mart 2019 10:35

önec adama bakın sonra söylediğine bakın. adammı lafmı

Kizilpinarli 27 Mart 2019 13:01

Yahu sen kimsin kizilpinar cevabını verdi pazar günü çerkezköy cevabını tokat gibi yiyeceksin kaç para aldın

Cahil 26 Mart 2019 23:48

Adam hala yerel hizmet icin iktidar partisinden olmak gerektigini dusunuyor. Vah zavalli vah. Medyatik ve bos adamsin. Ben baskan adaylari yerinde olsam senin desteginden kacardim emin ol. Nerede bir makam sahibi ya da parali adam gorsen hemen fotofraf karesine girmeye calisiyorsun. Ama tebrik ediyorum benim gibi siradan bir vatandasin bile tanimasina vesile oldu o yan taraftan basini uzatarak cocuk gibi ceeee dercesine ciktigin fotograflar.

Olmaz olmaz 26 Mart 2019 19:43

Seçime az kaldi doğaldır ne kadar aldın.

kentli 26 Mart 2019 17:45

kent konseyinden kalan bir kuyruk acısımı var serkanın

meraklı 26 Mart 2019 12:31

Sayın Karagöz size birkaç kelam etme ihtiyacı hissettim. Bunları yazarak değerli vaktimi harcamaya hiç niyetim yoktu ama, hiçbir şey olmadan kendini çok şey zanneden size bunu yazmak gerekiyordu. Öncelikle yol yordam usul erkan bilmez birisiniz. Yaş almış başını gidiyor ama siz hala bunları öğrenememişsiniz. Görünmeye çok meraklı olduğunuz o protokollerde birazda kibarlık ve de insanlık öğrenin. İnsanlık yaptığı iyilikleri milletin gözüne sokarak olmaz. Girdiğiniz her ortamda arkanızdan protokol kurallarına uymadığınız dillendiriliyor. Daha bunları öğrenememişken kendinizi kanaat önderi gibi görüp görüş bildirmek en hafifinden hadsizliktir. İnsan kendini bilmeli ki saygı görsün. Selamlar, saygılar.

Halk 26 Mart 2019 09:18

Sayın Akay zamanında oylarını değiştirip de kendisine oy verenleri pişman etti mi? Cevabının hayır olduğunu biliyoruz. Peki kendisine oy vermeyip de hizmetlerinden memnun olan bir kitle yarattı mı? Buna da evet der elini vicdanına koyan herkes. Hükümet desteğiyle mi yaptı? Biliyoruz k hayır. Öyleyse böyle bir riske gerek yok.

deniz 26 Mart 2019 08:59

Sen ne dönek adamsın be karagöz. Kıvırmakta senin eline su dökemez

Yorumcu 26 Mart 2019 08:51

Çalışanın hakkı çalışanda kalsın. Vahap Akay..

Vatandaş 26 Mart 2019 08:49

Bu iş destekle olur mu?? Hani gönül işiydi? Çerkezköy ün halihazırda iyi çalışan bir başkanı zaten var. Neden heyecana girelim ki? Ali ertem yıllarca o bahsettiğiniz destekle hiç bir şey yapmadı.

VATANDAŞ 26 Mart 2019 08:33

Ali ERTEM yıllarca destekle neler yaptı? olay destekle olacak iş değil! memleketi sevme işi bu. vizyon işi. işi bilmek lazım belediye başkanlığı için. çerkezköy ün halihazırda çalışan bir başkanı var, heyecana gerek yok.

trakyalı 26 Mart 2019 08:12

Bu adam neci ki böyle herşeye açıklama yapıyor?

Kamuoyu 26 Mart 2019 01:05

Geçen kar yağdığında Vahap başkanla el ele, kol kola keyif yapacaksınız. Şimdi de Kozuva'ya methiye düzeceksiniz. İşinizi bilirsiniz siz

Bilge vatandaş 25 Mart 2019 23:46

Senin desteğinden ne olur be reklamcı hayır sever işin gücün show.

Ali 25 Mart 2019 23:35

Keşke acıklamasaydın senin destek verdiğin yer kaybeder demedi deme

. 25 Mart 2019 21:42

Hayırseverler yaktıklarını raklam etmezler..sağ elin verdiğini sol bilmez bizim kültürümüzde de inanışımızda da.. ikincisi birisine destek olmak için ardımda güçlü bir kesim olmalı..param var.. destek olurum...ya da..parası var...destek olurum..yanlış...çook yanlış..

Vatandaş 25 Mart 2019 20:49

Sen kimsin ya? Her şeye atlıyosun, hep bi yorum bilmem ne.. kendini çok önemli biri mi zannediyorsun?