11 Mart Pazartesi günü başlayan ve 9 Nisan Salı günü sona eren Çerkezköy Belediyesi Ramazan Ayı Kültür Gezilerine Çerkezköy halkı büyük ilgi gösterdi. Haftanın 5 günü düzenlenen geziler kapsamında Çerkezköylü vatandaşlar İstanbul Sultanahmet ve Edirne Selimiye Camilerini görüp gezme, Ramazan ayının manevi iklimini Sultanahmet ve Selimiye Camilerinde geçirme imkanı buldular.

HAFTANIN 5 GÜNÜ İSTANBUL VE EDİRNE GEZİSİ YAPILDI

Ramazan ayı boyunca Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hafta içi düzenlenen Sultanahmet Camii ve Selimiye Camii gezileri kapsamında yaklaşık 1651 vatandaş İstanbul ve Edirne’ye götürüldüğünü belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Her yıl Ramazan ayında ücretsiz olarak düzenlediğimiz Edirne Selimiye Camii ve İstanbul Sultanahmet Camii gezilerimize  gezilerimize Çerkezköy’de yaşayan hemşerilerimiz büyük ilgi gösterdi. Hafta içi her gün düzenlenen gezilerimiz kapsamında İstanbul ve Edirne’ye hemşehrilerimizi götürdük. Sultanahmet Camii gezilerimize 945 hemşerimiz katılırken, Selimiye Camii gezilerimize ise 706 hemşerimiz katıldı. Toplamda 1651 hemşerimizi sorunsuz ve sıkıntısız bir şekilde Sultanahmet Camii ve Selimiye Camii’ne götürerek, Ramazan ayının manevi iklimini buralarda yaşamalarını sağladık. Gezilerimize katılan tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Türk Müziği Korosu kulakların pasını sildi Türk Müziği Korosu kulakların pasını sildi

KUMANYALARI DA VERİLDİ

Çerkezköy Belediyesinin Ramazan ayı Kültür Gezilerine katılan tüm misafirlere kumanya da verildiğini kaydeden Başkan Akay, “Gezilerimize katılan vatandaşlarımız Sultanahmet ve Selimiye Camii dışında İstanbul ve Edirne’deki diğer tarihi ve turistlik mekanları da görme, gezme fırsatı buldular. Gezilerimize katılan tüm hemşehrilerimize ve emeği geçen personelimize teşekkür ediyorum. Daha nice Ramazan ayında bu tür etkinliklerde buluşmayı temenni ediyorum” ifadesini kullandı.

Kültür Gezileri1-1

Kültür Gezileri-2

Muhabir: Burak Dalkıran