Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, geçtiğimiz aylarda önemli bir duyuru yaparak Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında düzenlenecek merkezi sınavın 2 Haziran 2024 Pazar günü gerçekleştirileceğini açıkladı. Bu duyuru, öğrenciler ve veliler tarafından büyük bir merakla bekleniyordu. Artık tüm gözler, sınav başvurularının ne zaman başlayacağına çevrildi.

Yeni eğitim öğretim yılının ilk yarısının sona ermesiyle birlikte, öğrenciler ve ebeveynler, LGS başvuru süreçlerine odaklanmış durumda. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2024 LGS sınavıyla ilgili önemli bilgileri paylaştı. Bakan Tekin, sınavın soru sayısı ve formatında herhangi bir değişiklik olmayacağını vurgulayarak, öğrencilerin mevcut sistem üzerinden hazırlıklarını sürdürmelerini önerdi. Ayrıca, MEB öğrencilerin sınav hazırlıklarına destek olmak amacıyla hazırlanan örnek soruları ve çözümlü videoları yayınlamaya devam ettiğini belirtti.

Filistin'de öldürülen gazeteciler için 24 saatlik tepki yayını tamamlandı Filistin'de öldürülen gazeteciler için 24 saatlik tepki yayını tamamlandı

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) başvuru tarihi hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmamış olmasına rağmen, geçmiş yıllardaki uygulamaların benzeri bir şekilde devam etmesi bekleniyor. Önceki yıllarda, LGS başvuruları otomatik olarak gerçekleştirilmişti. Milli Eğitim Bakanı Tekin'in belirttiği üzere, 2024 LGS sınavının 2 Haziran Pazar günü yapılacak olması, öğrenci ve velilerin hem bayram hazırlıklarını hem de yaz tatili planlamalarını zihinsel olarak daha rahat bir şekilde yapmalarını sağlamak amacıyla planlandı. Sınav soruları, sekizinci sınıf müfredatına uygun olarak hazırlanacak ve tüm sorular sınav takvimine uygun bir şekilde belirlenecek.

Bu kapsamlı hazırlık ve planlama süreci, LGS'ye girecek öğrenciler için önemli bir dönemeç teşkil ediyor. Sınavın yaklaşmasıyla birlikte, öğrenci ve velilerin merak ve heyecanı artarken, Milli Eğitim Bakanlığı'nın sağladığı kaynaklarla öğrencilerin sınav hazırlıklarına devam etmesi bekleniyor.

LGS başvuruları ne zaman?

LGS başvuru tarihi hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. İyi bir lisede okuyarak geleceğini en iyi şekilde inşa etmek isteyen öğrenciler için oldukça önemli bir sınav olan LGS'nin başvuru tarihi başta veliler ve elbette öğrenciler tarafından merakla bekleniyor.

Editör: Haber Merkezi