Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylanan Lila Kağıt halka arzı, yatırımcıların dikkatini çekiyor. LILAK koduyla Borsa İstanbul'da işlem görecek olan şirketin hisseleri, 30 Nisan - 3 Mayıs 2024 tarihleri arasında talep toplama yöntemiyle halka arz edilecek. Peki, Lila Kağıt halka arzı hakkında bilinmesi gerekenler neler? Hisse fiyatı ne kadar, kaç lot verir ve hangi bankalarda işlem görüyor?

Lila Kağıt katılım endeksine uygun mu?

Lila Kağıt paylarının katılım endeksine uygun olduğu görüldü.

Lila Kağıt Halka Arz Detayları: Fiyat, Lot Sayısı ve Tarihler

Yatırımcılar için merak edilen en önemli konu, Lila Kağıt hisse fiyatı. Şirketin halka arzında paylar, 37,39 TL sabit fiyattan satışa sunulacak. Halka arz büyüklüğü 4,48 milyar TL olarak belirlenirken, halka açıklık oranı ise yüzde 15,25 olacak.

Lila Kağıt halka arzı için talep toplama tarihleri 30 Nisan, 2 Mayıs ve 3 Mayıs 2024 olarak açıklandı. Talep toplama süreci sona erdikten sonra, Lila Kağıt hisseleri LILAK kodu ile Borsa İstanbul Yıldız Pazar'da işlem görmeye başlayacak.

Lila Kağıt halka arzında kaç lot dağıtılacağı ise yatırımcıların merak ettiği bir diğer konu. Toplamda 120.000.000 adet lot dağıtılacak ve paylar bireysel yatırımcılara eşit şekilde dağıtılacak. Tahmini lot sayısı, katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir.

Lila Kağıt Halka Arzında Hangi Bankalar Yer Alıyor?

Lila Kağıt halka arzı, AK Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ve Yapı Kredi Menkul Değerler A.Ş. liderliğinde gerçekleştirilecek. Halka arza aracılık edecek bankaların listesi oldukça geniş ve birçok büyük banka bu listede yer alıyor:

"Cumartesi Anneleri", kayıp yakınları için İstanbul'da toplandı "Cumartesi Anneleri", kayıp yakınları için İstanbul'da toplandı

Akbank

Garanti BBVA

İş Bankası

Yapı Kredi

Ziraat Bankası

Vakıfbank

Halkbank

Denizbank

TEB

QNB Finansbank

Şekerbank

Burgan Bank

ING Bank

Fibabanka

Odeabank

ve diğer birçok banka...

Yatırımcılar, halka arza katılmak için bu bankaların şubelerinden veya internet bankacılığı üzerinden talepte bulunabilirler.

Kaynak: HABER MERKEZİ