Tarım Çalıştayı düzenlendi

AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığı tarafından AK Parti Malkara İlçe Başkanlığı ve Malkara Ticaret Borsası’nın ev sahipliğinde Malkara’da Tarım Çalıştayı düzenlendi.

Tarım Çalıştayı düzenlendi
Çerkezköy Bakış - Çalıştaya İl Başkanı Cüneyt Yüksel, İl başkan yardımcıları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Başkanları, Ziraat Odası Başkanları, Kooperatif Başkanları ve Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları katıldı.

SADECE TEKİRDAĞ’IN DEĞİL, TRAKYA’NIN SORUNU

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Cüneyt Yüksel; “Tarım ve hayvancılıkta yaşanan sıkıntılar büyük. Bu sadece Tekirdağ'ın değil tüm Trakya'nın sorunu. Bu çalıştay öncesinde yaptığımız çalışmada 70 maddelik bir rapor hazırladık. Ancak bunların dışında bilmediğimiz sorunların da olabileceğini düşünerek, siz değerli üretici örgütleriyle de görüşmek ve sorunları masaya yatırmak istedik” dedi.

banner287
SIKINTILARI DİNLEDİLER

Yüksel “Sorunların çözümü için hep birlikte hareket etmeliyiz. Siyasi görüşümüz ne olursa olsun, hepimiz Trakya'da yaşıyoruz. Bu topraklardan ekmek yiyoruz. Bizden sonra gelecek olan nesillere de bir borcumuz var. O nedenle birlikte hareket etmeliyiz” dedi. Bölgede yer alan Tarım ve Hayvancılıkla ilgili Sivil Toplum kuruluşlarının dinlenildiği çalıştayda bölgemizdeki sıkıntılar ve dileklerle ilgili bilgiler alındı.

PEKÇOK KONU GÖRÜŞÜLDÜ

Çalıştayda bölgedeki tarlaların toplulaştırılması, bölgemizde üretilen buğday, ayçiçek, üzüm, zeytin ve süt fiyatları ve hayvancılıkla ilgili destekler, ürün desteklemeleri, bölgede yer alan barajlar ve sulama kanalları, gübre ve yem fiyatlarındaki KDV oranları gibi konular da gündeme geldi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306