Sigara tiryakilerini üzecek bir haber daha geldi. Philip Morris grubuna ait sigaralara yeni bir zam daha yapıldı ve güncel fiyat listesi 4 Mayıs 2024 tarihinden itibaren geçerli olacak. Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği (TBYD) tarafından paylaşılan listeye göre, birçok popüler sigara markasının fiyatı arttı.

Marlboro Parliament Murattı Kent Lark Camel Winston Sigara Fiyat Listesi ve Marka Marka Güncel Sigara Fiyatları Marka Marka Sigara Fiyatları Listesi: Marlboro, Parliament, Murattı, Kent, Lark, Camel, Winston sigara fiyat listesi bu haberimizde. Güncel sigara fiyatları ne kadar? En ucuz sigara 42 lira, en pahalı sigara ise 60 lira! 'Bir paket sigara kaç lira oldu, en ucuz sigara ne kadar' gibi soruların tüm cevapları bu haberimizde!

En son yapılan sigara zammı sonrası, güncel sigara fiyatları büyük merak konusu! Sigara fiyatları ne kadar, kaç TL oldu? Sigara fiyatları son dakika kaç lira? Hangi sigara ne kadar, kaç TL oldu? En düşük sigara fiyatı ne kadar? Marka marka sigara fiyatları çok merak ediliyor. Kullanıcılar 'Parliament sigara fiyatları', 'Winston sigara fiyatları', 'Philip Morris sigara fiyatları', 'Kent sigara fiyatları, JTI sigara fiyatları ve Kent sigara fiyatları' ne kadar diye araştırma yapıyorlar.

Philip Morris Grubu Sigara Fiyatlarında Ne Kadar Artış Oldu?

Yeni zamla birlikte Philip Morris grubunun en pahalı sigarası 70 TL, en ucuzu ise 63 TL oldu. İşte bazı popüler markaların güncel fiyatları:

Marlboro Edge: 65 TL

Marlboro Touch: 66 TL

Parliament Aqua Blue Slims: 70 TL

Parliament Midnight Blue: 69 TL

Muratti: 64-67 TL

Lark: 64 TL

Chesterfield: 64 TL

L&M: 63 TL

Manisalılardan Başkan Zeyrek'e teşekkür Manisalılardan Başkan Zeyrek'e teşekkür

Hgfdd Ak00 6635D5156Dada (1)

Sigara Fiyatları Neden Artıyor?

Sigara fiyatlarına gelen zamların temel nedenleri arasında ÖTV (Özel Tüketim Vergisi) artışları, döviz kurlarındaki dalgalanmalar ve enflasyon yer alıyor. Sigara, sağlığa zararlı bir ürün olduğu için devlet tarafından yüksek vergilerle kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Bu da sigara fiyatlarının sürekli olarak artmasına neden oluyor.

Sigara Zamları Tiryakileri Nasıl Etkiliyor?

Sigara fiyatlarındaki artışlar, tiryakiler üzerinde maddi ve manevi olarak olumsuz etkiler yaratıyor. Sigaraya daha fazla para harcamak zorunda kalan tiryakiler, bütçelerini dengelemekte zorlanabiliyor. Ayrıca, sigara zamları, bazı tiryakileri sigarayı bırakmayı düşünmeye teşvik edebiliyor.

Sigarayı Bırakmak İçin Destek Alınabilecek Yerler

Sigarayı bırakmak isteyen kişiler, birçok kaynaktan destek alabilirler. Sağlık Bakanlığı'nın ücretsiz olarak sunduğu sigara bırakma danışmanlığı hizmeti, Alo 171 Sigara Bırakma Hattı ve çeşitli sivil toplum kuruluşları, sigarayı bırakmak isteyenlere rehberlik ediyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ