Feci kazada 2’si çocuk 7 kişi yaralandı Feci kazada 2’si çocuk 7 kişi yaralandı

Marmaraereğlisi Belediyesi yeni dönemin ilk meclis toplantısı, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı M. Onur Bozkurter başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis toplantısında belediyenin farklı komisyonlarında 5 yıl boyunca görev alacak yeni meclis üyeleri de oylama ile belirlendi.

Yeni dönemin ilk meclis toplantısı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitler için saygı duruşu ardından İstiklal Marşı ile başladı.

Meclis başkan vekilliği ve divan katip üye seçimiyle devam eden toplantıda Hakkıcan Alçan  ve Abbas Ateş, Meclis 1. ve 2. Başkan vekilliğine seçildi. Gönül Yılmaz ve Caner Ertaç Asil katip üye olarak seçildi. Toplantıda belediye encümeni, imar komisyonu, plan bütçe komisyonu, hukuk komisyonu, eğitim kültür turizm komisyonu, çevre ve sağlık komisyonu, gençlik ve spor komisyonu, tarife ve özel bölgeler komisyonu üyelikleri seçildi.

‘’MARMARAEREĞLİSİ’Nİ TEKİRDAĞ’IN İNCİSİ YAPACAĞIZ.’’

Yeni dönemin ilk meclis toplantısında meclis üyelerine hitap eden Marmaraereğlisi Belediye Başkanı M. Onur Bozkurter, yeni dönemde Marmaraereğlisi’ne değer katacak hizmet ve yatırımların gerçekleşmesi temennisinde bulundu. Başkan Bozkurter, ‘’Değerli Marmaraereğlililer yeni dönem hepimize hayırlı olsun, Allah utandırmasın, üstün başarılar diliyoruz. Artık Marmaraereğlisi’nde çalışan, üreten,yüzü gülen, insanlar olacak. Muhtarından, STK'sına, siyasi partisinden, halkına köylüsüne, işçisine, emekçisine, gencine yaşlısına kadar halkın belediyesini burada hep beraber yöneteceğiz. Her parti gruplarıyla tüm meclis üyelerimizle bürokratıyla siyasisiyle el ele vererek Allah’ın izniyle Marmaraereğlisi’ni Tekirdağ’ın incisi yapacağız.’’ ifadelerini belirtti.

Marmaraereğlisi1

Muhabir: Tuba Turhan