MEB tarafından düzenlenen YKS'ye Doğru 2024 deneme sınavlarının sonuçları merakla bekleniyor. 2024 Üniversite Sınavı YKS TYT, AYT ve YDT oturumları için geri sayım başlarken, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğrencilerin sınav hazırlıklarına destek olmak amacıyla bu deneme sınavlarını hazırladı. 12. sınıflar ve mezun öğrencilerin katılım sağladığı deneme sınavlarının sonuçları, ogmmateryal.eba.gov.tr adresi üzerinden görüntülenebilecek. Öğrenciler, puan durumu ve sıralama bilgisi gibi detayları buradan öğrenebilecekler. Peki, MEB YKS deneme sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar...

Bayram tatili dönüşü hareketliliği yaşanıyor Bayram tatili dönüşü hareketliliği yaşanıyor

YKS 2024 Deneme Sınavı Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

YKS 2024 deneme sınav sonuçları için geri sayım başladı. MEB, öğrencilerin sınav hazırlık sürecini desteklemek amacıyla YKS'ye Doğru 2024 adı altında deneme sınavları düzenledi. Bu deneme sınavları, alan uzmanlarınca hazırlanmış olup YKS kapsam bütünlüğüne ve soru çeşitliliğine uygun bir şekilde tasarlandı. 28 Mayıs Salı günü tamamlanan deneme sınavlarının sonuçları, 29 Mayıs 2024 Çarşamba günü saat 10.00'da açıklanacak. Öğrenciler, sonuçlarını, sıralamalarını ve puanlarını ogmmateryal.eba.gov.tr adresi üzerinden öğrenebilecekler.

YKS deneme sınavı sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte, soru çözümleri de Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün YouTube sayfasında yayımlanacak. Ayrıca, YouTube üzerinden öğrenciler için rehberlik yayını da uzmanlar tarafından gerçekleştirilecek. Öğrenciler, bu yayınları takip ederek sınav sonuçlarını daha iyi değerlendirebilir ve çalışmalarına yön verebilirler.

MEB YKS 2024 deneme sınav sonuçları, öğrencilerin gerçek sınav öncesi performanslarını görmeleri ve eksiklerini tespit ederek çalışmalarını bu doğrultuda yönlendirmeleri için büyük bir fırsat sunuyor. Sınav sonuçlarını ve detaylı analizleri ogmmateryal.eba.gov.tr adresinden takip edebilirsiniz.

Kaynak: HABER MERKEZİ