Gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleri ile ön plana çıkan Büyükşehir Belediyesi İsmet İnönü İlkokulu yeni bir proje daha gerçekleştirdi.

Bu kapsamda okul yönetimi tarafından, öğrencilerinin, kendini ifade etme, girişimcilik, Türkçeyi doğru, güzel ve etkili kullanma becerilerinin kazanmaları amacıyla “ Mikrofon Sende” projesini hayata geçirdi.

Elektrik direğine çarpan otomobilin sürücüsü öldü Elektrik direğine çarpan otomobilin sürücüsü öldü

“ÖZGÜVENLİ NESİLLER YETİŞTİRMEK, HEDEFLENMEKTEDİR”

Proje hakkında bilgilendirmede bulunan Büyükşehir Belediyesi İsmet İnönü İlkokulu Müdürü Murat Bekdaş, “Okumaya ilk adımların atıldığı, akademik başarı ve sosyal becerilerin temelini oluşturulduğu ilkokul dönemi çocuklarında kendini ifade etme, girişimcilik, Türkçeyi doğru, güzel ve etkili kullanma becerilerinin kazanmaları amaçlanmaktadır. Öğrencinin duygu ve düşüncelerini karşısındaki insanlara ifade edebilmesine katkı sağlamak; diksiyonu düzgün, dil algı becerileri yüksek, topluluk önünde ve akademik hayatında kendini ifade edebilen, özgüvenli nesiller yetiştirmek, hedeflenmektedir.” dedi.

Bekdaş, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: Bu proje kapsamında esas hedeflenenlere ulaşabilmek amacıyla önceden bir hazırlık yapılmadı.  Bayrak töreni sırasında İstiklal Marşı öncesi ilgili müdür yardımcısı mikrofonu eline alarak öğrencilere seslendi. Herhangi bir konuda düşünceleri paylaşması için öğrencilerden birini sahneye davet edeceğini ve arkadaşları önünde konuşma yapacağını söyledi.  Öğrencilerden gönüllü olanlar parmak kaldırdı. Bir öğrenci rastgele seçilip sahneye çıkarıldı. Öğrenci o an istediği bir konuda duygu ve düşüncelerini yansıtan konuşma yaptı. Topluluk karşısında konuşma yapan öğrencileri gözlemlediğimizde, öğrencinin özgüveni arttığı, vurgu, tonlama ve telaffuzun gelişim gösterdiği, sınıf ortamında özgürce fikirlerini paylaştığı, beden dili, jest ve mimiklerini daha etkili kullandığı görülmüştür. Proje devamlı olarak her hafta bayrak töreninde uygulandı.

(M) Mikrofon Öğrencilerde (1)

Muhabir: Mualla İclal Aldoğan