Milli Emlak 980 TL'den Arsa Satışı Yapıyor!

İş kuracaklara 400 bin TL hibe verilecek! İş kuracaklara 400 bin TL hibe verilecek!

Milli emlak 980 TL'den arsa satışı yapıyor. Cebinde parası olan, bu arsayı kapar. Çoğu kişinin gözü bu haberin detaylarında…

Milli Emlak 81 İlde Arsa Satışı Detayları

Emlak Genel Müdürlüğü, Türkiye'nin 81 ilinde arsa satışlarına devam ediyor. Çevre, Şehircilik ve Değişim Bakanlığı'nın kapsamına giren ulusal emlak alanında, Devlet, sahibi olduğu ve kullanmadığı araziyi satmaktadır. 81 ilde arazisine ilgi oldukça düşük olsa da ÇSB bölgeden çok sayıda teklif alabiliyor.

Milli Emlak'ın resmi internet sitesi üzerinden birçok bölgede arsa satışları neredeyse anında başladı. Vatandaşlara 400'den fazla arsa teklif edildi. Arsanın fiyatı sadece 950 ila 10 milyon TL olmasına rağmen devlet kullanmadığı araziyi de vatandaşa nakit olarak veriyor.

Devlet hazine arsalarının satışa sunulması

Bayburt Demirözü'nde 48,51 m2'si 3000 TL'ye, 40,78 m2'si 'ye, 48,71 m2'si 3000 TL'den 3000 TL'ye satılıyor.

Çorum Sungurlu'da 250,24 m2'lik alan 4000 TL'ye satıldı. Çoğu satış 25 Nisan 2024'te vatandaşların erişimine açık olacak.

Milli Emlak'a ait arazilerin belirli bir süre kullanılması durumunda kullanıcı mülkiyet sahibi olamaz. Kullanıcı, kirasını ödediği arsayı satın almak için emlak acentesiyle iletişime geçmelidir. Gerekirse talep edilen arazi sözleşmeyle satılabilir. İl Kentleşme Çevre Bürosu, Ulusal Emlak Dairesi veya İl Emlak/Ofisi Ulusal Emlak Ajansı ve Ulusal Emlak Ofisi tarafından beyan edilen tarım arazilerinde tarımsal üretim yapmak isteyen çiftçiler Hazine Müsteşarlığı belirlenen süreler içerisinde bu kurumlarla iletişime geçebilir.

Ulusal emlak makamlarından kiralık tarım arazisi için başvuru formlarını doldurarak. Her aday için; Merkezi nüfus yönetim sisteminden ve nüfus ve kadastro bilgi sisteminden gelen bilgiler kontrol edilerek nüfus kaydı, ikamet yeri, arazi mülkiyeti, medeni durum ve aile bilgileri kontrol edilecek. başvuru sahibi değerlendirilecektir. başvuru sıralama formu doldurulur ve her aday için hazırlanan forma göre en yüksek puanına sahip adaydan başlanarak sıralanır.

Kaynak: Haber Merkezi