Çerkezköy Belediye Gençlik ve Spor Kulübü İzcileri, 22 Şubat Dünya İzci Düşünce Günü kapsamında hem doğada yaşayan canlılar ile ilgili farkındalık oluşturmak, hem de becerilerini ortaya koydukları ‘Doğada Yaşayan Canlar’ adlı etkinliği gerçekleştirdiler.

22 ŞUBAT DÜNYA İZCİ DÜŞÜNCE GÜNÜ

Çerkezköy’de bir eve uyuşturucu operasyonu Çerkezköy’de bir eve uyuşturucu operasyonu

İzciliğin kurucusu Baden Powel’ın ve eşi Olave Powel’ın ortak doğum günü olan 22 Şubat’ın dünya izcilerinin birbirlerine arkadaşlık, sevgi ve yardım düşünceleri ile bağlılıklarını simgelemek amacıyla 1926’dan beri tüm Dünya’da ‘İzci Düşünce Günü’ olarak kutlandığını belirten Çerkezköy Belediye Gençlik ve Spor Kulübü İzcileri hem doğada yaşayan canlılar ile ilgili farkındalık oluşturmak hem de becerilerini ortaya koyabildikleri ‘Doğada Yaşayan Canlar’ adlı etkinliği gerçekleştirdiler.

ÇEVRE KİRLİLİĞİNE DİKKAT ÇEKTİLER

Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü bünyesinde yer alan izciler daha önceden hazırladıkları kedi ve köpek mamalarını Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nda bulunan vatandaşlara dağıtırken aynı zamanda çevre kirliliğine dikkat çekmek için hazırladıkları broşürleri dağıttılar. Alanda bulunan vatandaşlara çevreye ait duyarlı olmaları gerektiğini hatırlatan izciler, izciliği yaşayarak anlatma fırsatı buldular. Etkinlik kapsamında el boyaları ile hazırlanan platforma hatıra el izlerini bırakan izciler bir sonraki faaliyette görüşmek etkinliği tamamladılar.

Minik Izci2

Minik Izci

Muhabir: Mualla İclal Aldoğan