'Minik Papatyalar' ilk ürünlerini verdi

Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde devam eden Giyim Üretimi kursundaki kursiyerler yaptıkları farklı tişört ve kıyafetleri ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırıyor.

'Minik Papatyalar' ilk ürünlerini verdi

Çerkezköy Bakış - Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nün projesi olan ‘Minik Papatyalar’ ilk ürünlerini verdi. Giyim Üretimi kursunda eğitim gören kursiyerler, öğretmenleri Esin Güngör İnci ile beraber yaptıkları birbirinden farklı kumaş çalışmaları ile takdir topluyor. Kursiyerler, kendilerine verilen kumaşlarla birbirinden farklı yaş gruplarına özel baskılı tişört, fırfırlı elbise, tayt, sweatshirt ürettiler.
Kurs öğretmeni Esin Güngör İnci, kursiyerlerin bu tür projelerin içinde yer almalarının çok önemli olduğunu ifade ederek, “Kursiyerlerimiz yaptığımız bu uygulamadan dolayı çok mutlu. Kursiyerlerimiz de birebir ihtiyaç sahiplerine kendileri ulaşmak istiyor. Elimizdeki 10 dikiş makinesi ile hayırseverlerin desteğini alarak bağışlanan kumaşları kullanabilir ürün haline getiriyoruz. Şimdiye kadar toplam 347 ürünü ihtiyaç sahibi çocuklarımıza ulaştırdık. Bunun çevremizdeki tüm Halk Eğitimlere örnek olmasını istiyoruz.” dedi.