Bugün Türkiye gündemini sarsan bir iddia, Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından yalanlandı. Motorlu taşıtlar vergisinin (MTV) bütçe açığı nedeniyle yılda 4 kez alınacağına dair çıkan haberlerin ardından Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan resmi bir açıklama geldi.

Resmi Açıklama: Hazine ve Maliye Bakanlığı İddiaları Yalanladı

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nin resmi açıklamasında belirtildiğine göre, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın böyle bir çalışması bulunmamaktadır. Yapılan açıklama ile kamuoyuna, motorlu taşıtlar vergisinin yılda 4 kez alınacağı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığı net bir şekilde ifade edildi.

İddiaların Kaynağı ve Yankıları

Bazı basın yayın organlarında ortaya atılan ve araç sahiplerini endişelendiren iddia, bütçe açığına dayandırılarak gündeme getirilmişti. Ancak, bu haberlerin yayılmasının ardından Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nin yapmış olduğu açıklama, iddiaların temelsiz olduğunu ortaya koydu.

Mehmet Şimşek'in 'Locals' Sözcüğü ve Tartışmaları Mehmet Şimşek'in 'Locals' Sözcüğü ve Tartışmaları

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi Uyarıyor

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nin açıklamasında vurgulandığı gibi, kamuoyunu manipüle etmeye yönelik mesnetsiz iddialara itibar edilmemeli. Sosyal medya ve basın organlarında hızla yayılan yanıltıcı bilgilerle mücadele etmek, doğru ve güvenilir bilgilere ulaşmak önemlidir.

Gerçekler Ortaya Çıktı

MTV'nin yılda 4 kez alınacağına dair ortaya atılan iddiaların gerçeği yansıtmadığına dair yapılan resmi açıklama, endişe yaşayan araç sahiplerine bir nefes aldırdı. Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın böyle bir çalışmasının olmadığı net bir şekilde belirtilerek, spekülasyonlara son verildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ