Geçtiğimiz yıl başvurusu tamamlanan ve TUBITAK tarafından finanse edilen TUBITAK Bilim Söyleşileri Programı kapsamında Müjgan Serkan Karagöz Ortaokulu bir söyleşiye ev sahipliği yaptı. 

Endüstriyel Robotlar Bakteriler konulu söyleşiyi Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Nurcihan Hacıoğlu Doğru gerçekleştirdi. Program Hacıoğlu’nun kendisini ve mesleğin tanıtmasıyla başladı. Ardından Genel bir bilgilendirme yapıldıktan sonra bakteriler üzerine detaylı ve bilgilendirici bir söyleşi gerçekleştirildi. Programın son kısmında öğrenciler, Prof. Dr. Hacıoğlu’na sorular sordu. 

Çerkezköy’de 19 Mayıs dolu dolu geçti Çerkezköy’de 19 Mayıs dolu dolu geçti

Konu hakkında okuldan yapılan açıklamada, “Değerli hocamıza bizlere bu vakti ayırdığı için teşekkür ediyoruz. Gerçekleştirdiğimiz söyleşide bizleri yalnız bırakmayan, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz sayın İrfan Danışmaz'a ve hayırseverlemiz sayın Müjgan Karagöz ve Serkan Karagöz’e teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimizi bilim ile buluşturmaya ve bilimi onların hayatının önemli bir parçası haline gelmesi için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.” İfadelerine yer verildi
Bi̇li̇m Söyleşi̇si̇1

Muhabir: Mualla İclal Aldoğan