Nüfus çöktü!

Çerkezköy İlçe Nüfus Müdürlüğü tam anlamıyla kitlenmiş durumda. Randevulu vatandaşlar bile kimlik, ehliyet ve pasaport işlemlerini yaptırmak için saatlerce kuyrukta bekliyor. Personel eksikliğinin yaşandığı kurum çökmüş durumda. Vatandaşlar isyanda! 'Nerede bu kurumun İl Müdürü. Niçin tedbir almıyor' diye tepti gösteriyor.

Nüfus çöktü!

Çerkezköy Bakış - Yeni yılın ilk mesai gününde de Çerkezköy İlçe Nüfus Müdürlüğü’nde tablo değişmedi. Aralık ayında yaşanan aşırı yoğunluk “kimlik ve ehliyet yenilemede son gün 31 Aralık” dedikodusu nedeniyle olduğu ifade edilirken, aslında bu kuyruğun dedikodu ile ilgili alakalı değil, personel eksikliğinden kaynaklandığı yeni yılda ortaya çıktı.
Hükümet Konağında bulunan İlçe Nüfus Müdürlüğü’nde oluşan kuyruk koridorun dışına taşarken, kimlik, ehliyet ve pasaport almak için randevulu olarak kuruma gelen vatandaşlar bile saatlerce beklemek zorunda kalıyor. Personel eksikliğinin yaşandığı kurumda, İlçe Nüfus Müdürü Gülhan Yavuz’da bankoya geçerek vatandaşların işlemlerini yapmaya çalışıyor.

İL MÜDÜRÜ GÖRMÜYOR MU?

Fabrikalardan dolayı yoğun göç alan ve İstanbul’a yakın olması nedeniyle çok sayıda vatandaşın da kimlik, ehliyet ve pasaport işlemleri için geldiği Çerkezköy’de İlçe Nüfus Müdürlüğü çökmüş durumda. Vatandaşlar işlemlerini yaptırmak için saatlerce bekliyor. Sıra gelmeyen vatandaşlar ise evinin yolunu tutuyor. Tekirdağ İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Aydoğan Tulgar’ın nasıl bir önlem alacağı ise merak ediliyor.

Yorumlar 2
Roberto 04 Ocak 2020 20:02

Başındaki insan müdüre hanim biraz ilgilinse iyi olur habire vatandaşa engel ve problem cikartmasin.roberto de niro

Özlem 03 Ocak 2020 20:20

Personel eksikliğinden çok yavaşlığından kaynaklı kimliğimi ve ehliyetimi değiştirmek için gittiğimde 2 saat bekledim sebebi de personel numara basmıyordu çünkü kahve falını fotoğraf çekip telefonunda ki programa atıyordu hatta fotoğrafını çektım şikayet etmek için ama sonra müdürleri görmüyor mu deyip şikayette bulunamadım.