Cumhur İttifakı Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Abdullah Öğe, Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Kapalı Otopark üzerinde yaptığı "Büyük Çerkezköy Buluşması” programı ile binlerce vatandaşa seslendi.

“ARTIK EGO SAHİPLERİ BİTTİ, İNŞALLAH ÖĞE ZAMANI BAŞLAYACAK”

Program alanına ailesiyle beraber gelen Öğe ardından vatandaşları selamladı.

Öğe konuşmasında, “Bu meydan değişim için karar vermiş, değişim istiyor. Çerkezköy’de son 10 yılda hizmet üretemeyenlerin laf ürettiklerini duyduk. 2024 yılında bu şehirde suyu olmayan mahalleleri, suyu olmayan ikinci katları konuştuk. İçmediğimiz, meyveyi sebzeyi dahi yıkamaya çekindiğimiz suya çok pahalı faturalar ödediğimizi konuştuk. Bozuk yolları, olmayan kaldırımları konuştuk. Kanalizasyonları, pis suları, pis dereleri konuştuk. Yeni yerleşim yerlerinin hala olmayan kanalizasyonlarını konuştuk. 2024 yılında bu hizmetleri bu cefakar, vefakar halka getirmeyenler utanmadan hala hizmet getireceğiz diyorlar. Hangi yüzle hizmet getireceksiniz. Trafik çilesini konuştuk. Atatürk Caddemizin, Öztrak Caddemizin, esnaflarımızın mağduriyetini konuştuk. Esnafları tehdit ettiklerini duyduk. Esnaflarımız maalesef gereksiz trafik yoğunluğundan müşterilerinden oldular. Çünkü bunlar beceriksiz yönetimleriyle Çerkezköy trafiğinde içinden çıkılmaz hale gelmiş bir duruma getirdiler. Hala biz çözeceğiz diyorlar. İşte durum ortada, mahallelerimizin sorunları ortada, esnafımızın sorunu ortada. Bunları yapacak artık sizin fırsatınız, döneminiz kalmadı. Döneminiz bitti. Bu fırsatı değerlendiremediniz. Bu meydan yarın o sandıkta bunun cezasını size kesecek. Bu arkadaşlar hizmet yapmak için samimiyet yoktu. Bunlar ego sahibi. Artık ego sahipleri bitti, inşallah Öğe zamanı başlayacak.” dedi.

“BAHANELERİN ARKASINA SAKLANDILAR, LAF ÜRETTİLER”

Akay’a yönelik “Bahanelerin arakasına saklandı diyen Öğe, “Neden bu hizmetler gelmedi biliyor musunuz? Çünkü aynı partinin Büyükşehir Belediye Başkan adayını da kendisine rakip gördü. “TESKİ yapmadı” diye “Büyükşehir yapmadı” diye bahanelerin arkasına saklandılar, laf ürettiler.” ifadelerini kullandı.

“DOĞRUDAN TEMİNLERLE, İHALELERLE KENDİ YANDAŞLARINI ZENGİN ETTİ”

“Yandaşlarını zengin etti” diyerek Akay’ı eleştiren Öğe, “Bunlar Çerkezköy’ün kaynaklarını, sizin paralarını kendi yandaşlarına peşkeş çektiler. Bunu ben söylemiyorum. Bunu Sayıştay raporları söylüyor. Biz iftirayla yalanla siyaset yapmıyoruz. Doğrudan teminlerle, ihalelerle kendi yandaşlarını zengin etti. O yüzden biz burada hizmet alamıyoruz çünkü bunların derdi Çerkezköy değildi sadece kendileriydi. Bu aday seçim sürecince yalanlar üzerinde siyaset yaptı.” şeklinde konuştu. 

“KENDİM YAPTIM DİYE REKLAM YAPTI”

Akay’ın büyükşehir belediyesinin hizmetlerini kendi üzerine aldığını dile getiren Öğe” Büyükşehrin yaptığı hizmetleri, hayırseverlerin yaptığı hizmetleri kendim yaptım diye reklam yaptı. Son 5 yılda büyükşehrin birkaç hizmetini sahiplendi, bununla sizleri kandırmaya çalıştı. Hem yalanlar söyledi hem de reklamlarını yapmaya devam etti. Bunun bir lafı vardı, “benim ağzım iyi laf yapıyor” derdi. Bunun söylediği bir tane lafta budur. Evet, bunun ağzı laf yapıyor çünkü bu ağızla bol bol yalan söylüyor.” diye konuştu.

Öğe Miting3

“KENDİ PARTİSİNİ TEHDİT ETTİ”

Öğe, “Bu adayda yalan var, bu adayda dolan var, baskı var, bu adayda ego var. Kimseye randevu vermiyor. 5 yıldan beri derdini anlatmak isteyen kimseye randevu vermiyor. Hani sen herkesin başkanıydın. Sen yandaşlarının başkanısın, yandaşlarının. Bunda ego var, bunda kibir var, bunda tehdit var tehdit. O tehditlerinin cevabını göreceksin. Emekçi arkadaşlarımı tehdit etti. Belediye personelini tehdit etti. Buradan belediye personeline sesleniyorum, emekçi arkadaşlarıma sesleniyorum. Hiç merak etmeyin, biz emekçinin de yanındayız. Bunun korku imparatorluğu yıkıldı, artık kimse korkmasın. Bu tehditlerin ölçüsünü o kadar kaçırdı ki kendi partisini bile tehdit etti. Beni Tekirdağ’dan aday yapmazsanız “ben şu partiden aday olurum” dedi ve kendi partisini tehdit etti. Tekirdağ’a aday olamayınca döndürdüler Çerkezköy’e aday gösterdiler.” dedi.

Öğe Miting2

TMS’den üyelerine 5 yıldızlı eğitim tatili TMS’den üyelerine 5 yıldızlı eğitim tatili

“ÇERKEZKÖY’ÜN EMEKÇİ KENTİ OLDUĞUNU UNUTTU”

Akayı’ı hedef alarak “Çerkezköy’ü unuttu” diyen Öğe, “ Bu arkadaş aday olabilmek için yandaşlarıyla Tekirdağ’da, Ankara’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi kapılarında takla atmaktan Çerkezköy’ün emekçi kenti olduğunu unuttu. Sen Çorludaki şatonda, şömine başında keyif yaparken, Tunalı Hilmi Caddesi’nde storyler paylaşırken, Çerkezköy’de adres göstermelik kiraladığın dairenin penceresinden ayçiçekli storyler atarken, açık hava tiyatrolarında oksijen depolarken, benim emekçi kardeşlerim yağmurun altında, soğukta servis bekledi. Sen benim emekçi kardeşime modern bir kapalı durağı bile çok gördün.” dedi.

Öğe Miting4

“PARTİLİ PARTİSİZ HERKESİ DİNLEDİK”

Her partiden herkesi dinlediklerini ifade eden Öğe, “Karış karış gezdiğimiz Çerkezköy’de her bir selam içtendi, kalptendi. Teşekkürler Çerkezköy. Biz sadece seçimden sonra rozetimizi kenara koyuyoruz diyenlerden değiliz. Biz bu propagandaya başladığımızdan beri, partili partisiz herkesi dinledik. Biz Çerkezköy’deydik, sizlerle beraberdik. Çerkezköy artık hizmet bekliyor, değişim istiyor. Çerkezköy kararını vermiş.” diye konuştu.  

ÇERKEZKÖY’ÜMÜZ İL OLMAYI HAK EDİYOR

Çerkezköy’ün il olmayı hak ettiğini ve buna yönelik çalışacaklarını belirten Öğe, “ İnşallah Çerkezköy’ün il olması için tüm çalışmaları yapacağız. Çerkezköy’ümüz il olmayı hak ediyor, bu potansiyel var. Çerkezköy artık kabuğuna sığmıyor. Çerkezköy artık alanına sığmıyor.” şeklinde konuştu.

“ÇERKEZKÖY’E GÜNEŞ DAHA AYDINLIK DOĞACAK”

“Çerkezköy’e yarın güneş daha aydınlık doğacak” diyen Öğe, “Yarın Çerkezköy için karar zamanı. 1 Nisan sabahı Çerkezköy’e güneş daha aydınlık doğacak. İnşallah birlikte gerçek belediyecilik ile Çerkezköy’ü tanıştıracağız. Bu ramazan günün de coşku ile bizimle olduğunuz için hepinizden Allah razı olsun.” ifadelerini kullandı.

Öğe Miting7Öğe Miting6

Muhabir: Tuba Turhan