Öğe: Çerkezköy bir Türkiye özetidir

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Çerkezköy Vezirköprülüler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini ziyaret etti.

Öğe: Çerkezköy bir Türkiye özetidir

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Vezirköprülüler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Dursun Yıldız ve dernek üyeleri tarafından dernek lokalinde karşılanan AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, sıcak karşılama için teşekkür etti.
Burada yaptığı konuşmada Çerkezköy’de 81 kentin nüfusuna kayıtlı vatandaşların kardeşlik içinde yaşadığını belirten Öğe, “Çerkezköy bir Türkiye özetidir. Ülkemizin çeşitli kentlerinde yaşayan vatandaşlarımız ekmekleri için ilçemize göç etmiştir. İlçemizdeki fabrikalardan dolayı Çerkezköy’ün nüfusu her yıl yaklaşık 10 bin kişi artmaktadır. Artan nüfus ilçedeki hemşehri derneklerinin oluşmasına sağlamıştır. İlçemizde çok sayıda hemşehri derneği bulunuyor. Bu derneklerde hemşehriler birbirleri ile kaynaşıyor. Yeri geliyor memleket hasretini konuşuyor, yeri geliyor ve ülke gündemini konuşuyor. Burada kendi memleketlerindeki gibi yaşıyorlar ve yabancılık çekmiyorlar. Bu nedenle hemşehri derneklerini çok önemsiyoruz.”dedi.
Öğe, derneklere ellerinden gelen desteği her zaman yapmaya da hazır olduklarını ifade etti.