AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir tarafından AK Parti Tekirdağ Aday Tanıtım Toplantısında Çerkezköy Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen Abdullah Öğe Çerkezköy İlçe Teşkilatında çok sayıda partili tarafından coşku ile karşılandı.
Öğe’nin karşılanmasının ardından parti binası önünde konuşmalar gerçekleşti. 

“CUMHUR İTTİFAKI BAYRAĞINI BELEDİYEYE DİKECEĞİZ”

İlk olarak konuşma gerçekleştiren Çerkezköy AK Parti İçe Başkanı Salih Azbay, “Geçmişe 2014 yılında bir yol kazası yaşadık kendimize buradan bir ders çıkardık. Aynı kazayı yaşamamak için, gün birlik günü, gün beraberlik günü, Çerkezköy’e Cumhur ittifakının bayrağını Allah’ın izniyle 31 Mart akşamı, 1 Nisan sabahı dikeceğiz. Bunu bütün samimiyetimle söylüyorum. Sahada bizimle birlikte aday adaylık döneminde çalışan bütün aday adaylarımıza buradan tek tek kucak dolusu sevgilerimi sunuyorum. Allah’ın izniyle gönül gönle, kucak kucağa çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayacağız. Hep birlikte 1 Nisan’da dediğim gibi Cumhur ittifakı bayrağını belediyeye dikeceğiz.” dedi. 

7

“ÇERKEZKÖY BELEDİYESİ’Nİ ALMAK İÇİN CANLA, BAŞLA ÇALIŞACAĞIZ”

Azbay’ın ardından konuşma gerçekleştiren MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Fatih Berber, “Cumhur İttifakı olarak MHP Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet beyin sahiplendiği noktada Çerkezköy’de biz de Cumhur İttifakına var gücümüzle kadın kollarımız, ülkü ocaklarımız ve yönetimimizle var gücümüzle çalışıp zillet ittifakının elinde bulunan Çerkezköy Belediyesi’ni almak için canla, başla çalışacağız. Bunu buradan ilan ediyoruz. İnşallah zillet ittifakı elinde bulunan belediyede yeniden milletin eline ve işin ehli olan Abdullah başkanımıza inşallah belediyeyi teslim edeceğiz.” dedi.

“Yaratıcı Drama ile Kültürel Mirasımızı Öğreniyoruz” atölyesi başlıyor “Yaratıcı Drama ile Kültürel Mirasımızı Öğreniyoruz” atölyesi başlıyor

5

“BELEDİYEYİ BERABER YÖNETECEĞİZ”

Ardından Cumhur İttifakı Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Abdullah Öğe partililere seslendi.
Daha güzel bir Çerkezköy için çalışacaklarını ifade eden Öğe, “Çok kıymetli dava arkadaşlarım, sizleri çok özlemiştim. Bu meydanları çok özlemiştim. 15 Temmuz aklıma geldi. İnşallah bir daha 15 Temmuzları yaşamayacağız. Bu soğuk havada bizleri beklediniz, hakkınızı helal edin. Çok kıymetli hemşerilerim, çocuklar bizim önceliğimiz, gençler geleceğimiz, kadınlar başımızın tacı. Biz büyüklerimizin gölgesinde yetiştik. İnşallah ilçe başkanlarımızın da ifade ettiği gibi 1 Nisan sabahı hep beraber belediyeyi yönetip, o projelerle gençlerimize, kadınlarımıza, çocuklarımıza ve büyüklerimize daha güzel bir Çerkezköy yaşatmak için, Cumhur İttifakı ile birlikte inşallah belediyeyi beraber yöneteceğiz.” diye konuştu.

6

“ÜZERİME DÜŞEN GÖREVİ LAYIĞI İLE YAPMAYA, SİZLERİ MAHCUP ETMEMEYE ÇALIŞTIM”

Partisi için üzerine düşen her görevi en iyi şekilde yapmaya çalıştığını belirten Öğe, “Bu teşkilatlar bana beş yıl ilçe başkanlığı yapma görevi verdi. Üç sefer iki dönem kongre olmak üzere, bir dönem de atama olmak üzere toplamda dört buçuk yıl ilçe başkanlığı görevinde bulundum. İki dönem milletvekili adaylığında bulundum. Elimden geldiği kadar üzerime düşen görevi layığı ile yapmaya, sizleri mahcup etmemeye çalıştım. Milletvekilliği adaylığı dönemimde sırama bakmadan beşinci sıra, altıncı sıra yerime bakmadan Çerkezköy’de ilçe teşkilatı mensuplarının ne kadar birlik ve beraberlik içinde çalıştığına örnek olsun ve üzerime düşeni yapayım gayretiyle sizlerin teveccühüyle çalıştık ve üzerimize düşeni yaptık. Şimdi partimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Cumhur ittifakının Çerkezköy Belediye Başkan Adayı olarak karşınızdayım.” diye belirtti

2-3

“KAPI KAPI DOLAŞACAĞIZ, SOKAK SOKAK, ESNAF ESNAF, EV EV HER YERİ DOLAŞACAĞIZ”

Cumhur ittifakı olarak çok sıkı çalışacaklarını dile getiren Öğe, “Hiç endişeniz olmasın bu kardeşiniz, bu teşkilatla beraber, Cumhur İttifakıyla beraber üzerine düşenin en iyisini yapacaktır. Kapı kapı dolaşacağız, sokak sokak, esnaf esnaf, ev ev her yeri dolaşacağız. Ben daha önce de bu görevlerde bulundum. Bundan sonra da bu görevi en iyi şekilde yerine getirmeye gayret edeceğiz. Ben inanıyorum, sizlerde de bu inancı görüyorum. Sizlerden bu süreçte hep beraber olup, birlik ve beraberlik içerisinde bizimle beraber inşallah çalışmalara katkıda bulunmanızı istiyorum. Bu süreçte partimiz, ilçe teşkilatımız gerekli programları yapacak. Birbirinden kıymetli ilçe teşkilatı mensupları Adalet ve Kalkınma Partimiz ve Milliyetçi Hareket Partimizin mensupları bu konuda çok tecrübeliler. Artık yeter diyoruz. Çerkezköy için gerçek belediyecilik bu gün itibariyle başlayacak. Biz kimseyi kırmadık, kimseyi kırmadan siyaset yapmaya gayret ediyoruz. Biz nezaket siyaseti yapıyoruz. Bütün Çerkezköylü hemşerilerimiz bizim kardeşimiz, büyüğümüz. Biz projelerimizi sadece bize değil, tüm Çerkezköy’de yaşayanlara, buranın havasını soluyan herkese ulaştırmaya çalışıyoruz. Bunu da yaparsa ancak AK Partili Cumhur İttifakının kadroları yapar ve bunu yaparsa ancak biz yaparız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Ve biz yolumuza bakacağız. Allah’ın izniyle sizlerde bu heyecanı gördükçe önümüzdeki 2 aylık süreci çok iyi değerlendirip inşallah bu meydanda tekrar toplanıp, bir araya gelip o belediyeye hep beraber yürüyeceğiz.” İfadelerini kullandı.

4-1

“BİZE BU HEYECANI KATTIĞINIZ İÇİN HER BİRİNİZE AYRI AYRI TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Son olarak Öğe, “Çerkezköy’de yaşayan herkesin bu hizmetlerden, yapılacak projelerden herkesin hak ettiği ölçüde almaya hakkı var. Emin olun Türkiye’nin neresine giderseniz gidin bakın Ak Parti belediyeciliğin insan odaklı hizmet peşinde koştuğunu göreceğiz. Biz de bunun için elimizden gelen gayreti hep birlikte yapacağız. Buraya geldiğiniz için, bize bu desteği verdiğiniz için, bize bu heyecanı kattığınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi. 

1-6

3-2

Muhabir: Barış Karapaça