AK Parti Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Abdullah Öğe, Çerkezköy ve Kapaklı’da faaliyet gösteren basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi.

Burada Öğe, bir dizi açıklamalarda bulundu. Vatandaşların kedilerine ilgisinden oldukça memnun olduklarını belirten Öğe, “Bugün Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle bize tebliğ edilen Belediye başkanlığı adaylığıyla beraber seçim çalışmalarına AK Parti olarak başladık. Dün itibariyle partimizin bize vermiş olduğu seçim çalışmaları programına uyarak seçim çalışmalarına start verdik. Geçen hafta Büyükşehir Belediye başkan adayımız Sayın Cüneyt Yüksel’in açıklanmasıyla beraber sahada olan heyecanı, vatandaşımızın bize karşı olan teveccühünü hep birlikte gördük. Dün Çorlu’da aday tanıtım programı vardı, coşkulu ve heyecanlı bir aday tanıtım programı gördük. Vatandaşlarımızın ilgi ve alakasını görmek bizi ziyadesiyle mutlu ediyor. Çünkü bizim söylediğimiz projelerimizi yapacağımıza vatandaşlarımızın inancı tam. Laf üretmiyoruz proje üretiyoruz.” Dedi. 

“DAHA YAŞANABİLİR BİR ÇERKEZKÖY YAPMA HAYALİMİZ VAR”

Çerkezköy’de ki sorunları iyi bildiklerini ve bu sorunları çözeceklerini belirten Öğe, “Çerkezköylü hemşerilerimiz hiç merak etmesinler, biz Cumhur İttifakı kadroları Çerkezköy’ün sorunları gayet iyi biliyoruz. Ben Çerkezköy’de doğdum büyüdüm, burada ekmek yedim. Dolayısıyla buranın sorunları nedir, vatandaşların neye ihtiyacı var daha teşkilatta göreve başlamadan önce bu sorunların ne olduğunu gayet iyi biliyoruz. Ve çözüm yollarını da biliyoruz, çözüm yollarına da laf üretmiyoruz gerçekten çözülebilecek projeleri üretiyoruz. Çerkezköy’ü daha mutlu, çocuklarımız için, gençlerimiz için, yaşlılarımız için daha yaşanabilir bir Çerkezköy yapma hayalimiz var.” Diye konuştu.

“BİZİM İŞİMİZ GÜCÜMÜZ MİLLETİMİZ, BİZİM İŞİMİZ GÜCÜMÜZ ÇERKEZKÖYLÜ HALKIMIZDIR”

Öğe, “Önümüzde bir seçim süreci var. Seçim bir propagandadır. Biz propagandayı genel merkezimizin bize verdiği çizgiler dâhilinde yapıyoruz. Bu süreçte eleştiri değil, projelerimiziz anlatmak, Çerkezköy’ü daha yaşanılabilir bir hale getirmek, esnafımızın sorununu, ailelerin sorununu, vatandaşın sorununu onlardan dinlemek. Bizim işimiz gücümüz milletimiz, bizim işimiz gücümüz Çerkezköylü halkımızdır. Biz yapraklarımızı ispat ederek bunu kamuoyuyla paylaşıyoruz. Bakın bugün Cumhur İttifakı ve AK Partinin belediyelerinin yapmış olduğu hizmetlere bakın. Çerkezköy’ün hemşerileri biraz hava alalım, biraz gezelim dedikleri zaman Süleymanpaşa’yı tercih ediyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Cüneyt Yüksel’in Süleymanpaşa’da Belediye başkanı olduğu dönem Süleymanpaşa’ya yapmış olduğu hizmetleri görmüşsünüzdür. Oradaki hizmetlerin tüm Tekirdağ’a geleceğiniz ben size müjdelemek istiyorum. Cumhur İttifakı ortağımız Milliyetçi Hareket Partisinin hizmet verdiği Silivri Belediyesi’ne bakın. Bazen bir hava almak isteyen vatandaşlarımız Silivri’ye gidip bir havasını almak için Silivri’de gidiyoruz. Orada son beş yılda neler yapıldığına hep birlikte şahit olduk. Çerkezköy göç alan bir bölgemiz, göçle birlikte Çerkezköy’ün sorunları azalmıyor, hizmetin de yetersizliğinden dolayı Çerkezköy daha yaşanılabilir bir hale gelmiyor. Çocuklarımız, gençlerimiz, yaşlılarımız, ailelerimiz için Çerkezköy’ün daha yaşanılabilir bir hale getirmek bizim boynumuzun borcudur. Çünkü Çerkezköy’ü Tekirdağ’da örnek ilçe yapma projelerimiz hazır. Günü ve zamanı geldiğinde sizlerle paylaşacağım.” Diye konuştu

“ÇERKEZKÖY’ÜN KRONİKLEŞEN BİR TRAFİK SORUNU VAR”

İlçedeki trafik sorunu bildiklerini ve bunu da çözeceklerine söz veren Öğe, “Çerkezköy’ün şuanda gittikçe kronikleşen bir trafik sorunu var. Trafik ve trafiğin yarattığı otopark sorunu. Bu sorunu profesyonelce, matematiğiyle, hesabıyla, kitabıyla halledilmesi gereken bir sorun. yoksa bu problemler 3 ayda 5 ayda tekrar soruna dönüşüyor. Onun için bizler bu projeleri hayata geçireceğimize sizlerin huzurunda Çerkezköylü hemşerilerimize söz veriyoruz.” Dedi

“BÜYÜKŞEHİR ZATEN ÇERKEZKÖY’ÜN SORUNLARININ NELER OLDUĞUNU BİLİYOR”

Büyükşehir Belediyesi ile beraber sorunları çözeceklerini aktaran Öğe, “Büyükşehir çok büyük bir nimettir. Büyükşehir’in projelerini Çerkezköy’e getirmek, Büyükşehir’in kaynaklarıyla yapılacak işler de var. Ayrıca büyük sorunları çözmek hükümet yatırımlarını Çerkezköy’e getirmeyi mecbur kılıyor. Bunları bizim hem Çerkezköy Belediyesi’nin yapabileceği hem de Büyükşehir Belediyesi’nin yapabileceği hem de hükümetin projeleri olarak hayata geçirmemiz gerekiyor. Buna biz aracılık edeceğiz. Gerekirse bu hizmetlerin buraya gelmesi için bakanlıkların kapısında yatacağız. Belki de gidip Büyükşehir’in kapısında yatacağız. Büyükşehir zaten Çerkezköy’ün sorunlarının neler olduğunu biliyor. Onları buraya kazandıracağız. Yani ilk olarak trafik ve gerçek otopark projeleri başlayacak. Daha önce birçok otopark projeleri söylendi ama bunların birçoğu hayata geçilmedi. Verimli yerleri vatandaşlarımızın daha çok nefes alabilecek daha doğal daha çok yeşil alanları hızlı bir şekilde hayata geçirmek gerekiyor. İnsanların Çerkezköy’den başka bir yere gidip hava almak değil, Çerkezköy’de durduğu zaman o alanlarda mutlu olabilecekleri alanların olması gerekiyor. Bu da projelerimizden bir tanesi. Çerkezköy’ün merkezde olan yoğunluğunu diğer mahallelere de belediyenin ek hizmetleri olarak hayta geçirerek bu yoğunlukları azaltmak gerekiyor. Örnek veriyorum Kızılpınar’daki vatandaşlarımızın bir fatura ödemek için Çerkezköy’e gelip hem zahmet çekmesini hem cebinden yol parası çıkmasını hem de zaman kaybetmesini istemiyoruz. Bunun için oralara ek hizmet binalarıyla bu yoğunluğu azaltacağız. Çerkezköy’ü daha yaşanabilir projelerle daha mutlu daha güzel bir şehir yapacağız inşallah.” Dedi.

Polis, muhtar adaylarını bilgilendirdi Polis, muhtar adaylarını bilgilendirdi

“SORUNLARI ÇÖZMEK, BÜYÜK PROJELER GEREKTİRİYOR”

Öğe, konuşmalarının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Gazetecilerin, “Başkanım 45 yaşındasınız, 45 yıldır Çerkezköy’de yaşıyorsunuz. İşiniz gereği ülkenin birçok iline, dünyanın birçok ülkesine gittiniz gezdiniz gördünüz ve Çerkezköy’e belediye başkanı olma hayaliyle yola çıktınız. Çerkezköy’de ilk gerçekleştireceğiniz proje ne olacak, ne kadar sürede olacak?” sorusuna AK Parti Belediye Başkan Adayı Abdullah Öğe, “Şöyle söyleyeyim. Çerkezköy’e ilk gerçekleştireceğimiz proje, Çerkezköy’ün ilk acil sorununu çözmek olacak. Çerkezköy’de ilk çözeceğimiz sorun trafik ve otopark sorunu olacak. Çünkü vatandaşım ilk önce bu sorunu söylüyor. Önce bu sorunu hızlı bir şekilde çözüp tabi devamında Çerkezköy’e büyük projeler gerekiyor. Biz Çerkezköy’de teşkilat olarak veya siyasi ahlak olarak dönem belediye başkanlığı yapmıyoruz. Bir dönem belediye başkanlığı için ‘işte şu döneme yetişecek, yetişmezse biz bu seçimi sonra alırız ya da alamayız’ diye bakmıyoruz. Dolayısıyla bazı projeler belki de bizden sonra gelecek belediyelere devam edecek. Biz ikinci dönem de seçilelim, bu proje o döneme yetişir diye hareket edemeyiz. Bunlar öyle projeler değil. Çerkezköy’ün sorunları büyük ve bu büyük sorunları çözmek, büyük projeler gerektiriyor. Büyük projeleri yapmak cesaret gerektiriyor. Cesaretli işleri yapmak da cesur kadrolar gerektiriyor. Örnek veriyorum ben daha önce 2019’da belediye başkan adaylığında projeleri inceledim. Çerkezköy’de dal çık projelerinden bahsedildi. Çok büyük kavşak projelerinden bahsedildi.  Bir kere trafiğin çözümüne olan önemli sorunlardan biri. Bunlar büyük projeler. Bu projeleri, çok kısa sürede vatandaşları, esnafı mağdur etmeden hayata geçirmek gerekiyor. Yoksa kalıcı çözümler değil, bay pas çözümler olmuş olur.” Dedi.

“ESNAFIMIZ MAĞDUR EDİLMEDEN MEYDAN DÜZENLEMESİ YAPILABİLİR”

Çerkezköy’ün şu anki belediye meydan düzenlemesini nasıl buluyorsunuz? Beğeniyor musunuz? Sorusuna ise Öğe, “Çerkezköy belediyesi meydan projesini beğenenler de olabilir, beğenmeyenler de. Konuşmamda bahsettiğim gibi sorunları esnaflara, vatandaşlara soracağız. Onların fikirlerine göre projelerimizi şekillendirmemiz gerekiyor. O dönemde Atatürk caddesindeki esnaflarımız bayağı mağdur oldular, hem yön konusunda hem de yapılacak denilen otopark projesi hayata geçirilmedi. Meydan projesi incelenecek, trafiğe olan olumsuzlukları var mı bakılacak. Eğer gerekiyorsa en hızlı şekilde ve esnafımız mağdur edilmeden meydan düzenlemesi yapılabilir. Biz kimseyi mağdur etmeyiz, Ak Parti belediyeciliğine genel olarak baktığınız zaman hiçbir vatandaşımız, esnafımız mağdur olmadı. Projeler en az mağduriyetle hayata geçirilecek. Faydalıysa eğer yapılmış bir şeyi bozmanın bir anlamı yok. ‘Abdullah öyle istiyor’ diye bir şey de yapılamaz. Orada bir problem varsa doğru tespit ve doğru çözümle yapılması gerekiyor. Ben böyle istiyorum diye değil. Vatandaşlarım, Çerkezköylü hemşerilerim isterse olacak. Çerkezköy’ün yoğunluğu ölçülerek projeler oluşturulacak. Kimseyi mağdur etmeyeceğiz, herkesi memnun edeceğiz.” Dedi.

“ASLA ÖYLE BİR ŞEY YAPMAYACAĞINI DA ZATEN TAHMİN ETMİŞTİM “

AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı Ali Dönmez’in sosyal medya hesaplarındaki paylaşımlara göre bağımsız aday çıkacağı yönünde sorulan soruyu ise AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Salih Azbay yanıtladı. Azbay “Bizim de dün akşam saatlerinde haberimiz oldu ben kendisini aradım. Bazı sağlık sorunlarından dolayı kendisinin şu an Çerkezköy dışında olduğunu, asla böyle bir düşüncesinin olmadığını, kendisinin bu partiye gönül verdiğini, hizmet ettiğini bu partiden de aday adayı olduğunu söyledi. ‘Ben asla öyle bir şey düşünmedim. Bunu dışarda lanse eden arkadaşların benden habersiz yaptığını da söylemek istiyorum’ diyerek kendisi bize iletti ayrıyeten ben de kendisine teşekkür ettim ki zaten ben Ali Başkanı yakından tanıdığım için söylüyorum asla öyle bir şey yapmayacağını da zaten tahmin etmiştim.” İfadelerini kullandı.

Öğe1

Muhabir: Tuba TURHAN