Veliköy Hürriyet Meydanında düzenlenen iftar programına Cumhur İttifakı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Salih Azbay, Cumhur İttifakı belediye meclis üyesi adayları, Cumhur İttifakı mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“RACON KESEREK SEÇİM KAZAMAZSINIZ”

CHP Çerkezköy Belediye Başkan Adayı ve mevcut Başkan Vahap Akay’ın Veliköy’de yaptığı mitingde, sendikalara ve firma sahiplerine yönelik yaptığı konuşmaya cevap veren Cumhur İttifakı Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Abdullah Öğe, “ Çerkezköy’ümüzün tüm mahallelerinde olduğu gibi bugün de Veliköy Mahallemizde sizleri ziyaret ettik. Gördük ki, daha önceki ziyaretlerinden olduğu gibi Veliköy Mahallemizin de yine sorunları, problemleri çok üst düzeyde. İnşallah bizler bu sorunları hep birlikte çözeceğiz. Dün bu meydanlarda, Veliköy Mahallesine neler yaptıklarını söyleyemeyenler, gündemi farklı yerlere çekerek konuyu yapılmayan hizmetlerden konuyu siyasete doğru yönlendirmeye çalışıyorlar. Özellikle son 5 yıl boyunca Veliköy’de hiçbir çivi çakmayan arkadaşlar, dün burada Çerkezköy Belediyesinde çalışan arkadaşlarımızla birlikte Çerkezköy’e emeğin kenti sloganı atıp birçok faaliyet gösteren sendikamıza da, çalışan üyelerimize de, iş yeri sahiplerine de tehditlere varan konuşmalarla emekçimizin karşısında olmuşlar. Bakın, emeğin kenti diyerek şu Veliköy Meydanında bir tane doğru düzgün kapalı durak bile yapmayan arkadaşlar emekçinin nasıl yanında oluyorlar. Emeğin kenti diyerek sadece sloganda kalan söylemlerde bulunuyorlar. İşte Veliköy Meydanının durumunu görüyorsunuz. 10 yıldır Veliköy’de bir tane düğün salon dışında hiçbir alt yapı çalışması yapılmamış. Belediye çalışanlarını tehdit ederek, iki mahallemizi ziyaret ettiğimizde bunu duyduk, emekçileri tehdit edere, sendika üyelerini tehdit ederek, yöneticilerini tehdit edere, iş yeri sahiplerine racon keserek kusura bakmayın seçim kazamazsınız. Yapmadıklarınızı anlatın. 10 yıl boyunca Yıldırım Beyazıt Mahallesinden, Veliköy Mahallesinde, Bağlık Mahallesinde, Kızılpınar Mahallesinde neler yapmadığınızı anlatın. Vatandaşlarımıza hesap verin. Ondan sonra emeğin kenti dediğinizde emekçinin yanında olduğunuzu ispatlayın.” dedi.

Öğe Veliköy İftar2

Av yasağı balık tezgahlarını vurdu Av yasağı balık tezgahlarını vurdu

“HİZMET ETMEYE GELİYORUZ, KİMSEYE TEPEDEN BAKMAYA GELMİYORUZ”

Akay’a eleştirilerini sürdüren Öğe, “5 yıl boyunca siyaseti, Tekirdağ’da, Ankara’da, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin kapısında arayanlar, Veliköy’ü de diğer mahalleler gibi kaderine terk ettiler. Bugün kalkmış Çerkezköy’de şunu yaptık, bunu yaptık diyorlar. Her yapmadıklarını 3 dönemdir kataloglarına yazarak seçim propagandası yapıyorlar. Kusura bakmasınlar, insanlar lafa değil hizmete bakıyorlar. Allah’ın izniyle biz siyaseti ahlaklı yaparak, ihtiras siyaseti yapmadan, yalan siyaset yapmadan bu hizmetleri, birbirinden güzel projelerimizi Veliköylü hemşehrilerimizle inşallah kavuşturacağız. Hizmet etmeye geliyoruz, kimseye tepeden bakmaya gelmiyoruz. Biz Veliköy’de hizmetkar olmaya geliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Öğe Veliköy İftar

“BİZE OLAN GÜVENİNİZİ ASLA DA BOŞA ÇIKARTMAYACAĞIZ”

Öğe’nin ardından konuşan Cumhur İttifakı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, “Allah nasip ederse 1 Nisan’dan itibaren Veliköy’ün makus kaderini değiştirmeye geliyoruz. Artık Veliöy’de acaba çocuklarımız yoldan karşıya geçerken çocuklarımız sıkıntı yaşayacak mı, acaba bu kavşak başımıza ne zaman sorun olacak, artık elektrik faturalarını geçen su faturalarının gözükmediği, artık Veliköy’ün çöp, çamur, çukurdan gözükmediği, Veliköy Meydanlarının düzenlendiği, özellikle Veliköy hanımlarının hak ettiği kapalı pazar yerinin olduğu bambaşka güzel bir Veliköy göreceksiniz. Maalesef son 10 yıl içerisinde Büyükşehir tarafından Veliköy’e hiçbir şey yapılmadı. Bizler Veliköylü hemşehrilerimizin hizmetkarı olmaya geliyoruz. Allah nasip ederse bugüne kadar öksüz ve yetim kalmış Veliköy’e hak ettiği değeri, hak ettiği hizmeti Abdullah kardeşimle beraber vereceğiz. Bize olan güveninizi asla da boşa çıkartmayacağız. Siyasetçinin ne söylediğine değil ne yaptığına bakmak lazım. Son 10 yılda Veliköy’e, bu halka hangi hizmetin verildiğini veya verilmediğini hepiniz çok daha iyi biliyorsunuz. Sahneye çıktıktan sonra atıp tutmak kolay. Özenli ola icraat yapabilmek, yaptığın icraatları da ortaya koyabilmek.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından ezanın okunması ile iftarlar açıldı. Yenilen iftarın arından, Cumhur İttifakı Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Abdullah Öğe’nin yemek duası yapması ile iftar programı son buldu.

Öğe Veliköy İftar1

Öğe Veliköy Iftar 4

Muhabir: Burak Dalkıran