Öğe, burada mahalle sakinlerine seslendi.

Öğe Yildirim Beyazit5

Öğe konuşmasına, “Çok kıymetli Yıldırım Beyazıt mahallemizin sakinleri, bu güzel karşılamayla, bu soğuk havada bu sıcaklığı bize yansıttığınız için hepinizden Allah razı olsun. Kıymetli arkadaşlarım güzel bir yola çıktık. Kimseye tepeden bakmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Sizlere güzel hizmetler etmek için inşallah 31 Mart’ta sandıkta, şu anki beceriksiz yönetime ders vererek, Yıldırım Beyazıt mahallemizi güzel projelerimizle buluşturacağız.” Diyerek başladı.

Öğe Yildirim Beyazit1

“ARTIK BİR DEĞİŞİMİN ZAMANI GELDİ”

Konuşmasının devamında, Yıldırım Beyazıt mahallesinin birçok hizmetten geri kaldığını ve  artık bir değişimin olması gerektiğini belirten Öğe, “Yıldırım Beyazıt mahallemizde de, tüm Çerkezköy’de olduğu gibi su, yol, kaldırım gibi birçok sorunları var. Son 5 yıl kaderine terkedilmiş. 2024 yılında hala bize su getiremeyenler, yolumuzu kaldırımımızı yapamayanlar, çıkmışlar 3 dönemden beri kataloglarında kalan projeleri anlatıyorlar. Hangi mahallemizde hangi vatandaşımız vatandaşlık görevlerini yerine getirmedi ki bu hizmetlerden mağdur olalım. Artık bir değişimin zamanı geldi. Belediyecilik hizmetlerini yerine getiremeyenler maalesef bu sorunların sonucunu bize fatura ediyorlar. Yıldırım Beyazıt mahallesinde siz hemşehrilerimizin istediği bir üst geçidi dahi yapamadılar. 10 seneden beri sadece laf ürettiler. Birçok bahanenin arkasında kaldılar. Hizmet üretmediler. Yok büyükşehrin sınırıydı, yok TESKİ’nin sorumluluğuydu diyerek ilçemizi kaderine terk ettiler. Bugün hala 3. dönem için birçok projeden bahsediyorlar. Projelere koydukları 2 dönemdir yapmadıklarının ispatıdır. Bugün yine broşürlerine koydukları katlı otoparklardan, 2014’te veya 2019’da tamamladıkları katlı otopark gördünüz mü? Bugün yine projelerine koymuşlar. Trafik sorunundan dolayı esnafımızda mağdur oldu, vatandaşımızda mağdur oldu. Yıldırım Beyazıt mahallemizde deremiz var. Derenin bakımı yapılmadığı için ve yine kanalizasyon sularını dert edinmeyip kolektör hatlarıyla arıtmaya bağlamadıkları için Yıldırım Beyazıt mahallemize yağmurda kokudan girilmiyor. Bunların meşhur olduğu 3 tane konu var, çöp, çukur, çamur. Başkada bir konuda bir numara değiller. Bizler gönül belediyeciliği yapıyoruz. Sizlerle birlikte 31 Mart’ta tüm Çerkezköy’e hizmet etme vaktimiz gelmiştir.” Diye konuştu. 

“ÇERKEZKÖY DAHA YAŞANABİLİR BİR ÇERKEZKÖY OLACAK”

Sosyal açıdan güzel projeler hayata geçireceklerini belirten Öğe, “Çerkezköy’de ailemiz ile şöyle güzel bir piknik yapalım desek, bir mesire alanı için ilçe değiştiriyoruz. Çerkezköy’de yaşamak gittikçe zorlaşıyor. Arkadaşlarımız ile sizler için birisi Bağlık diğeri ise Kızılpınar’da olmak üzere 2 tane çok güzel proje hazırladık. Biz tüm Çerkezköy’ün dertleri ile dertleniyoruz. Biz “Sadece Çerkezköy” diyoruz, çünkü bizim derdimiz sadece Çerkezköy. Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için projeler oluşturduk. Türkiye’nin bir çok yerinde klimalı, ısıtıcılı emekçi duraklarından bahsedilirken, bizim emekçilerimiz için kapalı işçi duraklarımız bile yok. Emeğin kenti demek olmuyor, emekçinin de yanında olmak gerekiyor. “Sevdamız Çerkezköy” diyenlerinde, sevdasının sadece Çerkezköy olmadığını gördük. Biz, “Sadece Çerkezköy” diyerek, emekçimizin de yanındayız, kadınlarımızın, emeklilerimizin, çocuklarımızın da yanındayız. İnşallah bu yapacağımız projelerle, Çerkezköy daha yaşanabilir bir Çerkezköy olacak.” Dedi. 

Öğe Yildirim Beyazit2

“VATANDAŞLARIMIZI İŞLERİ İLE TEHDİT ETMEYE BAŞLADILAR”

Bazı vatandaşların işlerini kaybetmekle tehdit edildiklerini ve buna karşı olduklarını dile getiren Öğe, “Bazı vatandaşlarımızı işleri ile tehdit etmeye başladılar. Bazı söylentiler çıkarmışlar, bazı vatandaşlarımızı işlerinden edeceklermiş. Arkadaşlar biz ahlaklı siyaset yapıyoruz, iftira siyaseti yapmıyoruz. Bu söylentileri çıkaranlar, bu iftirayı atanlar 31 Martta görecekler. 31 Marttan sonra bu kardeşinizin ve kadrolarımızın, sizlerin ve emekçilerimizin nasıl yanında olduğunu hep birlikte görecekler. Biz hizmetlerimizi, neler yapabileceğimizi anlatıyoruz. Allah’a şükür yapamayacaklarımızı kataloglarla, resimlerle anlatmıyoruz. Kimsenin işinde, emeğinde gözümüz yok. İşçinin emekçinin her zaman yanındayız ve bunu yapanlarında karşısındayız.” Dedi. 

“GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞACAĞIZ” 

Öğe son olarak, “Çocuklarımıza, gençlerimize, kadınlarımıza ve emekçilerimize hizmet etmek için tüm kadrolarımız ile gece gündüz demeden çalışacağız. Birlikte inşallah 1 Nisanda göreve geleceğiz.” İfadelerini kullandı. 
Programa cumhur ittifakı mensupları, cumhur ittifakı belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Panelvanla çarpışan motosiklet sürücüsü yaralandı Panelvanla çarpışan motosiklet sürücüsü yaralandı

Öğe Yildirim Beyazit

Muhabir: Tuba Turhan