Bugün ve yarın ziyaretçilerini ağırlayacak “TÜBİTAK 4006” Bilim Fuarı’nın açılışı saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla gerçekleşti.

 “ÇOCUKLARIMIZIN HER BİRİ GELECEKTE BİRER BİLİM İNSANI OLMAK İÇİN İLK ADIMLARINI ATMIŞLARDIR”

Marketten çaldığı sigaraları başka bir büfeye sattı Marketten çaldığı sigaraları başka bir büfeye sattı

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Serkan Müjgan Serkan Karagöz Ortaokulu Müdürü Ayhan Boralı, ”TÜBİTAK'ın desteğiyle bu yıl ilkini düzenlediğimiz TÜBİTAK 4006 bilim fuarımızın açılışına hepiniz hoş geldiniz. Bilim fuarları, genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar. Bu tür etkinlikler hayal gücü ile yaratıcılığın birleşimidir. Eğitim kurumlarının öncelikli amacı da bu yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır. Müjgan Serkan Karagöz Ortaokulu olarak sadece tüketen değil aynı zamanda üreten gençler yetiştirmek birinci önceliğimizdir. Bu amaç doğrultusunda biraz sonra açılışını yapacağımız fuarımızda toplam 15 proje, 55 öğrencimiz ve 15 danışman öğretmenin özverili çalışmaları sonucunda ortaya çıkmıştır. Öğretmen ve öğrencilerin gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ederiz. Bu fuarda çeşitli çalışmalarını sergileyen çocuklarımızın her biri gelecekte birer bilim insanı olmak için ilk adımlarını atmışlardır. Sevgili öğrenciler, biliniz ki, yeryüzünde hiçbir icat kendiliğinden var olmamıştır. Her çalışmanın mutlaka öncesi bulunmaktadır. Eminim ki proje çalışmalarını sergileyen çocuklarımızın her biri ileride başarılı çalışmalarınıza atılacak büyük imzaların ilk basamağıdır. Değerli konuklar, proje çalışmalarından emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerime, katkı sağlayan herkese teşekkür eder hepinize saygı ve sevgilerimi sunarım.” dedi.

Bilim Fuarı4 9 Mayıs 2024

“BİLİM FUARININ HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM”

Ardından bir konuşma da Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz gerçekleştirdi. Açılışını gerçekleştirdikleri bilim fuarının hayırlı olmasını dileyen Danışmaz, “Sevgili çocuklar, bizler sizin sadece akademik alanda ilerlemenizi yeterli bulmuyoruz. Projelerde, sosyal, sportif ve diğer etkinliklerde yani eğitimin ilişkili olduğu bütün alanlarda başarılı olmanızı bekliyoruz. Ve nitekim Müjgan Serkan Karagöz Ortaokulu bu yıl özellikle sportif alanlarda çok büyük başarılara imza attılar ben sizleri kutluyorum ve alkışlıyorum. TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarının ilk defa ilk defa okulumuzda gerçekleştirilmesinden dolayı son derece gururluyuz. Eminim ki devletimizin katkıları ve hayırseverlerimizin de destekleriyle inşallah Müjgan Serkan Karagöz Ortaokulunun bundan sonraki süreçte adından çok daha fazla söz ettireceğine ben inanıyorum. Bilim fuarının hayırlı olmasını diliyorum, bunda sonraki yapılacak bütün çalışmalarda hem öğretmen arkadaşlarıma hem de öğrencilerimize başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Bilim Fuar1I 9 Mayıs 2024

Konuşmaların ardından, TÜBİTAK 4006 bilim fuarının açılış kurdelesi kesildi. Kesilen kurdelenin ardından stantları gezen katılımcılar, öğrencilerin hazırladıkları projeleri kendilerinden dinleyerek projeler hakkında bilgi aldılar.

Açılışa, Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz, Kızılay Çerkezköy Şubesi Başkanı Hasan Karaca, hayırseverler Müjgan Karagöz, Serkan Karagöz, okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Bilim Fuarı 9 Mayıs 2024

Bilim Fuarı3 9 Mayıs 2024

Bilim Fuarı2 9 Mayıs 2024

Bilim Fuarı5 9 Mayıs 2024

Muhabir: Tuba Turhan