Öğrenciler içerde, veliler dışarda ter döktü

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik Liselere Geçiş Sınavı (LGS) bitti. Dönem başından beri bugün için çalışmalarını sürdüren öğrenciler sınıfta, aileleri ise okul bahçesinde onları beklerken ter döktü.

Öğrenciler içerde, veliler dışarda ter döktü

Çerkzeköy Bakış - Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik Liselere Geçiş Sistemi (LGS) gerçekleştirildi. İki oturumdan oluşan sınavda, sözel bölümü 50 soru ve 75 dakikadan yapıldı. İlk oturumu bitiren öğrenciler verilen aranın ardından 40 soru ve 80 dakika süresi olan sayısal bölüm sınavına girdi. 80 dakika da bu sınavda ter döken öğrencileri, okul kapısının önünde aynı stresle bekleyen velileri karşıladı.

ÖĞRENCİLERİN SINAV YORUMU

Sınavının iyi geçtiğini belirten Yağız Yılmaz, “Matematik bir soru zordu ama genel olarak güzel geçti sınavım. Fen de kolaydı. Umarım sonuç güzel olur” dedi. Bir diğer öğrenci Öykü Güngör de sınavının güzel geçtiğini belirtti. Güngör, “Ortalama zorlukta bir sınavdı. Çalıştığımız konulardan sorular geldi. Örnek sorularla eş değer bir sınav oldu.” ifadelerini kullandı. Genel olarak sınavının güzel geçtiğini ifade eden Bernis Yalım, “Matematik biraz zor, Fen kolaydı. Sözel kısmı da zor değildi. Sınavım güzel geçti.” şeklinde konuştu.
LGS sınav sonuçlarının 24 Haziran tarihinde açıklanması bekleniyor.