Öğretmenlere çat kapı hediye sürprizi

Koronavirüs salgını nedeniyle pandemi kuraları çerçevesinde kutlama ve törenleri gerçekleştiren Başakşehir Okulları, Öğretmenler Günü'nde öğretmenlerini unutmadı. Okulun Halkla İlişkiler ekibi, uzaktan eğitim nedeniyle evlerinde bulunan öğretmenleri çat kapı ziyaret ederek hediyelerini takdim etti.

Öğretmenlere çat kapı hediye sürprizi

Çerkezköy Bakış - Vaka sayılarının artması nedeniyle ara tatilde bulunan okulların uzaktan eğitime geçmesi kararlaştırıldı. Bu kapsamda Başakşehir Okulları yönetimi de öğretmen ve personellerinin sağlığı için uzaktan eğitim sürecinin evden yönetilmesine karar verdi.
Evden yürütülen eğitim süreci dolayısıyla 24 Kasım Öğretmenler Günü tüm öğretmenlerin evde olduğu bir döneme denk geldi. 
Başakşehir Okulları, öğretmenlerini bu özel günlerinde yalnız bırakmamak ve mutluluklarına yakinen şahit olabilmek adına Halkla İlişkiler ekibi Gamze Balaban ve Fikriye Gülverin tarafından öğretmenlerin ev adreslerine gidilerek hediye takdiminde bulunuldu. Öğretmenler ise bu sürpriz karşısında çok mutlu oldular.


Kampüs Müdürü Mehmet Demirbaş; öğretmenlerin bu özel gününü daha da mutlu ve unutulmaz kılabilmek adına böyle bir proje gerçekleştirdiklerinden bahsederek; “24 Kasım Öğretmenler Günü'nde saygı değer öğretmenlerimize hediyelerini evlerine giderek ulaştırdık. Hediye takdimi sonrasında ZOOM üzerinden yaptığımız toplantı ile öğretmenlerimizin mutluluklarına ve şaşkınlıklarına şahit olduk. Halkla İlişkiler ekibimize ve ulaşımda yardımda bulunan arkadaşlarımıza gönülden teşekkürlerimizi sunarız. Cumhuriyet'in ve bilimin ışığıyla karanlığı aydınlatan öğretmenlerimiz gününüz kutlu olsun.” dedi.

EĞİTİM EMEKÇİLERİ DE UNUTULMADI

Öğretmenler Günü ertesi, Başakşehir Okulları Yönetimi, eğitim emekçilerini de unutmayarak öğretmenler kadar değerli arka planda eğitimin aksamaması için canla başla çalışan tüm personeline hediye takdiminde bulunarak 25 Kasım’ı Eğitim Emekçileri Günü ilan ederek günlerini kutladı.