Kapaklı’da eğitim veren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İsmet İnönü İlkokulu, velileri ile hayırseverlerin eğitim-öğretime katkılarını sağlamak ve öğretmenlerle, öğrencilerin birlik beraberliğini pekiştirmek adına bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdiği bir kermes düzenledi.

Bugün ve yarın sürecek olan kermesin açılışına, Kapaklı ilçe Milli Eğitim Müdürü Halil Vardı, AK Parti İlçe Başkanı Mecit Çoğal, iş insanları, veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

“KERMESİMİZ DAYANIŞMANIN GÜZEL BİR ÖRNEĞİDİR”

Kermesin açılış konuşmasını gerçekleştiren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İsmet İnönü İlkokulu Müdürü Murat Bekdaş, “Okul Aile Birliği ve sınıf velilerimizin düzenlemiş olduğu kermesimizin bu yıl dördüncüsünü gerçekleştiriyoruz.  Kermesimiz, velilerimizin ve hayırseverlerimizin eğitim-öğretime katkılarını sağlamak, veli- öğretmen ve öğrencilerimizi birlik ve beraberlik duygusu ile bir araya getirerek kaynaştırmak ve iyi vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla düzenlenmiştir.     

Kermesimizin düzenlenmesinde büyük emeği olan Okul Aile Birliği yönetim kurulu üyelerine, kermesin organizasyonunda her türlü desteği sağlayan Kapaklı Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Çetin’e, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Halil Vardı’ya, öğretmen arkadaşlarıma , öğrencilerimize ve velilerimize çok teşekkür ediyorum. Okulda yapılan pek çok çalışmayı tek başımıza başarmamız mümkün değildir. Okulumuzun her türlü faaliyetinde bütün paydaşların üzerine düşen görevleri en iyi şekilde yerine getirmeleri, yaptığımız her türlü etkinlikte değerli velilerimizi her zaman yanımızda görmek bizlere ayrıca cesaret ve güven vermektedir. Kermesimiz de bu dayanışmanın güzel bir örneğidir. Birlikte daha  güzel çalışmaları başarmamız dileğiyle hepinize saygılar sunarım. Kermesimiz hayırlı ve bereketli olsun.” İfadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından kermes, öğrencilerin çeşitli halk oyunları oynaması ile başladı.

Dayanışma Kermesi3

Dayanışma Kermesi

Silahlı kavganın 3 firarisi polisten daha fazla kaçamadı Silahlı kavganın 3 firarisi polisten daha fazla kaçamadı

Dayanışma Kermesi2

Muhabir: Burak Dalkıran