Özel askerler kına gecesinde eğlendi

Çerkezköy'de Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında Türkiye Sakatlar Derneği bahçesinde engelli bireylere yönelik asker eğlencesi düzenlendi.  1 günlüğüne asker olmanın mutluluğunu yaşayan özel insanlar, kına gecesinde doyasıya eğlendi

Özel askerler kına gecesinde eğlendi

Çerkezköy Bakış - Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Çerkezköy Şubesi, dernek bahçesinde asker eğlencesi ve kına gecesi düzenledi. Programa TSD Çerkezköy Şube Başkanı Gülnur Kocaçınar, dernek üyeleri, bir günlüğüne askerlik yapacak olan 12 engelli birey ve aileleri katıldı.

İlk olarak konvoy eşliğinde şehir turu atan gençler ardında asker eğlencesine katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve istiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende gençler tek tek gelerek Türk Bayrağı’nı öptü. Ardından program canlı müzik eşliğinde devam etti.
Programa gelen herkese teşekkür eden Dernek Başkanı Gülnur Kocaçınar, “Hepiniz hoş geldiniz. 3 gündür yoğun bir program gerçekleştiriyoruz. Aramızda olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum. Bizler engelleri sizlerle aşıyoruz. Sizler burada olduğunuz için kalbinizde ve yüreğinizde engelleri aşmışsınız. Lafta değil yüreğinizde engelleri aşmışsınız” dedi.