Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Evde Bakım Yardımı ödemelerinin hesaplara yatırıldığını duyurdu. Bakan Göktaş, engelli bireylerin aileleri yanında desteklenmesi amacıyla 2006 yılında başlatılan Evde Bakım Yardımı'nın önemine dikkat çekti. Engelli vatandaşların aile bütünlüğünü koruyarak bakımlarının evde yapılmasını öncelik haline getirdiklerini belirten Göktaş, bu yardımla aile birliğinin korunmasına katkı sağladıklarını ifade etti.

ENGELLİ BİREYLERİN HAKLARINA ERİŞİM

Göktaş, bakanlık olarak engelli bireylerin eğitim, sağlık, güvenlik ve istihdam gibi temel haklarına tam olarak ulaşmaları için çalışmalar yürüttüklerini vurguladı. Hak temelli bir yaklaşımla politikalar geliştirdiklerini söyleyen Bakan, toplumun her kesimine ulaşmayı hedefleyen bütüncül ve adil sosyal hizmet modelleri sunduklarını belirtti.

Easy9 Pro tanıtıldı Easy9 Pro tanıtıldı

HAK SAHİBİ BAŞINA 7.608 TL ÖDEME

Evde Bakım Yardımı kapsamında hak sahibi başına aylık 7.608 TL ödeme yapıldığını açıklayan Bakan Göktaş, bu ay toplam 4,2 milyar TL'lik ödemelerin hesaplara yatırıldığını bildirdi. 560 bin vatandaşın bu yardımdan faydalandığını belirten Göktaş, Türkiye Yüzyılı Vizyonu çerçevesinde engellilik alanındaki sosyal yardımların sürdürülebilir ve şeffaf bir şekilde devam etmesi için çalıştıklarını kaydetti.

Muhabir: Tuba Turhan