Tekirdağ 2023-2024 sezonu 2. Amatör Küme’de gruplarını lider tamamlayıp şampiyon olan takımlar kupalarını düzenlenen törenler ile aldı.

‘‘HAK EDEREK ŞAMPİYONUZ’’

B Grubu’nda topladığı 23 puanla şampiyon olan Tekirdağ Gençlik Gücüspor bu maçlarda 7 galibiyet, 2 beraberlik ve 1 yenilgi almayı bildi. Tekirdağ Gençlik Gücüspor 31 gol atarken, kalesinde sadece 9 gol gördü.

Tekirdağ Gençlik Gücüspor kupasını Tekirdağ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri Süleyman Uçun ve Zeki Sezer’in elinden aldı.

Kavşakta çarpıştılar: motosiklet sürücüsü yaralı Kavşakta çarpıştılar: motosiklet sürücüsü yaralı

Kupa töreni sonrası açıklamalarda bulunan Tekirdağ Gençlik Gücüspor teknik heyeti; ‘‘Gençlerden oluşan bir ekip kurduk. Takımımızda çok genç oyuncular var. Maç başı ücret almayan oyuncular bile var. Çoğunluğu Beden Eğitimi okuyan sporculardan oluşuyor. Teknik anlamda ve organizasyon anlamında lige çok iyi hazırlandık. Biz ekip olarak çok başarılı olduk fakat bu başarı oyuncuların başarısıdır. Ekibi kurarken karakter olarak düzgün arkadaşları bir araya getirmeyi başardık. Hak ederek kazanılmış şampiyonluğmuz hayırlı olsun ifadelerini kullandı.’’

‘‘BİRLİK BERABERLİK İÇİNDE ŞAMPİYON OLDUK’’

C Grubu’nda ise Ergenegücü Ulaşspor 27 puanla grubunu şampiyon tamamlamayı bildi. Ergenegücü Ulaşspor bu müsabakalarda 9 galibiyet ve 1 mağlubiyet alırken, 38 gol attı ve 12 gol yedi. C Grubu şampiyonu Ergenegücü Ulaşspor kulübünün kupasını Tekirdağ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ersin Sever takdim etti.

Ergenegücü Ulaşspor Başkanı Burak Saran yaptığı açıklamada; ‘‘yönetim kurulum ile mazbatamızı alır almaz yaptığım açıklamada, özlem bitecek bu takım şampiyon olacak. Muhtarımız, Ulaş mahalle esnafımız ,Ulaş mahalle halkımız,taraftarımız, antrenörlerimiz ve futbolcu kardeşlerimiz ile birlik beraberlik içinde çok çalışarak özveriyle başarıya şampiyonluğa ulaştık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.’’ dedi.

FEVZİPAŞA NAMAĞLUP ŞAMPİYON

D Grubu’nda şampiyon olan Fevzipaşaspor topladığı 28 puanla zirvede yer aldı. Fevzipaşaspor grubunda 9 galibiyet ve 1 beraberlik alarak namğlup şampiyon olmaıy başardı. Fevzipaşaspor bu maçlarda 51 gol atarken, kalesinde 10 gol gördü. D Grubu şampiyonu Fevzipaşaspor’un kupasını Tekirdağ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Gürol Şenol verdi.   

Kulüpten yapılan değerlendirmede; ‘‘2. Amatör kümede 9 galibiyet 1 beraberlik ve 51 gol atıp 10 gol yiyerek şampiyon olan takımımız, kupasını aldı. Bu büyük başarıda emeği geçen tüm sporcularımızı ve teknik heyetimizi tebrik ederiz.’’ ifadeleri kullanıldı.

KÜÇÜK YONCALI AVERAJLA ŞAMPİYON

E Grubu’nu topladığı 25 puanla zirvede tamamlayan Küçük Yoncalıspor ise rakip kalelere 23 gol attı. Kalesinde 8 gole engel olamadı. E Grubu şampiyonu Küçük Yoncalıspor kulübünün kupasını Tekirdağ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkan Yardımcısı Emin Neşeli takdim etti.

(M) Paşalar Kupasını Aldı (2)

Muhabir: Burak Dalkıran