Patlamada Çerkezköy'den de yaralılar var

Ankara'da düzenlenen Barış Mitingi sırasında yaşanan patlamanın ardından İçişleri Bakanlığı'nın ilk açıklamasına göre 30 kişi hayatını kaybederken, 126 kişi de yaralandı.

Patlamada Çerkezköy'den de yaralılar var

Çerkezköy Bakış - Ankara’da düzenlenen Barış Mitingi sırasında yaşanan patlamanın ardından İçişleri Bakanlığı’nın ilk açıklamasına göre 30 kişi hayatını kaybederken, 126 kişi de yaralandı. Mitinge katılan Eğitim Sen Çerkezköy Üyeleri Veliköy İlkokulu öğretmenlerinden Ayşegül Duman ve Karaağaç Atatürk Ortaokulu öğretmenlerinden Gamze Dinigüzel’in de yaralılar arasında olduğu öğrenildi.

2 KİŞİ YARALANDI

Patlama sonrası iki ayağından yaralanan Ayşegül Duman’ın kaldırıldığı hastanede tedavisinin devam ettiği öğrenildi. Eğitim-Sen Tekirdağ Şubesi Başkanı Kamil Sarı, Eğitim-Sen’e kayıtlı Çerkezköy’den Ayşegül Duman’ın patlamanın etkisiyle iki ayağında kırık olduğu ve ameliyat olacağı bir diğer yaralı Gamze Dinigüzel’in de patlamada hafif yaralandığını belirtti. Başkan Sarı, “Bu saldırıyı kınıyoruz. Bizler barış için toplanmıştık. Barışa karşı olanların yapmış oldukları bu katliam bizlerin barışa karşı olan fikirlerini değiştiremeyecek” dedi.

Yorumlar 22
Bülent Akkoç 30 Ekim 2015 11:21

senın akıldan cok daha fazlasına ıhtıyacın var bellı kı.

Bülent Akkoç 30 Ekim 2015 11:18

yorumunu beğendım. pkk zaten taşeron bı teror orgutu bunlarda pek bı meraklı taşeronun taşeronlugunu yapmaya.

Aydın 14 Ekim 2015 09:42

Türk Bayrağının Olmadığı Mitinge giden Öğretmenin Yetiştirdiği Öğrenci Ancak TERÖRİST Olur.

???? 13 Ekim 2015 09:22

Suç ve suçluyu övüyorsunuz. Ve suç işliyorsunuz.Ülke de üç gün ulusal yas ilan edilmiş.Umarım savcının birisi bu yazdıklarınızı görür.

55lim 13 Ekim 2015 08:42

ak parti eski ilçe başkanına bak ya keşke 1097 kişi ölseydi diyebiliyor yuh sana yazıklar olsun insan odaklı düşün ve yaşa barış diyen herkes terörmü oldu beslediğiniz ışıtmı savunur oldunuz tabiii ya tepedeki ne derse o sen kimsinki özgür düşünesin

?? 12 Ekim 2015 23:49

hdp lilere bu ülkeden gidin bu ulkenin ekmeğini yiyorsunuz diyen aklı kıt insanlar siz bu ülke de daha yokken hdp ye milyonlarca oy veren halk vardı ta osmanlı dan önce vardı tarihi bi araştırın siz bu ülke ye nerden geldiniz kimi kimin ülkesinden kovuyorsunuz iyice bi araştırın osmanlıdan once hdp ye oy veren halk varmıyıdı yokmuydu siz israil gibi geldiniz işkalci oldunuz asıl bu ülkenin sahibi hdp ye en cok you veren halktır kafanıza iyice sokun

Cemal çamlı 12 Ekim 2015 10:15

7 Ocak 2015 tarihinde, Fransızca yayın yapan hiciv dergisi Charlie Hebdo'nun Paris'teki ofisine yapılan saldırıda 11 kişi hayatını kaybetmiş, 11 kişi yaralanmıştı. Tüm dünya ayağa kalkmıştı.Bu ülkenin başbakanı dahil onlarca ülkenin devlet başkanı yada başbakanı olayı kınamak için olayın gerçekleştirildiği yere kadar gidip karanfiller bırakmışlardı. Bizde de başkentin ortasında sırf barış olsun diye haykıracakların sesini kestiler. Resmi rakamlara göre 97 ölü 186 yaralı ,Sivil Toplum Kuruluşlarına göre ise 120 ölü yüzlerce yaralı insan katliama uğradı. Bırakın Cumhurbaşkanını,Başbakanını,STK.ların oraya gidip çiçek bırakmalarına bile tahammül edilmedi.Katliamı önlemeyen güvenlik güçleri gaz ve tazyikli suyla karşıladılar. Bir ülkeyi tanımak istiyorsanız o ülkede insanların nasıl öldüğüne bakacaksınız. Ve onlarca katliama karşı tek bir onurlu yöneticinin bırakın hesap vermeyi istifayı bile aklına getirmemesi de biz yönetilenler için yüz karası olmalı.

..: cevap 12 Ekim 2015 09:47

Türk bayragini alip sizde baris diyerek orada olabilirdiniz. Bunu tercih etmediginiz gibi ölümlere kilif ve mazaretler uydurmaniz yersiz olmus sadece...

... 12 Ekim 2015 09:27

terör kimden gelirse gelsin terördür...kime uygulanırsa uygulansın terördür..lanetliyoruz...ama:sözde barış eylemi adı altında,hiç bir türk bayrağının olmadığı,pkk denen hainlere sonsuz destek sunan bir parti ye destek vererek barış tan söz edenlerin de biraz düşünmeleri gerekmez mi? pkk destekçisi bir parti ye destek vereceksin,onun sözde barış eylemine katılacaksın,sonra da bu ülkenin,bu devletin memuru olacaksın...yazık...

55 lim 12 Ekim 2015 08:37

akp kendi mitinglerinde ve 1 mayıslarda aldığı önlemi bilerek almadıysa vay haline bu ölenlerin sorumluluğu boyunlarında

Öğretmen! 11 Ekim 2015 23:05

Akp'ye muhalif her düşünceyi terörist ilan eden sizin zihniyetinizdeki insanlardan, alacak akla, öğretmenler olarak ihtiyacımız yok! Olmayan aklınızı kendinize saklayın! Ve onlarca ailenin acısına en azından bir kac günlüğüne saygi duyun lütfen !

kimkiduk 11 Ekim 2015 22:55

Baris istemeyi ihanet sayan birinin öğretmenlerin nasil olacagina karar verebilecegini sanmiyorum. Ayrica taharat kadar ise yaramaz birinin ölümlerin nedeninden cok baska şeylere takilmasi güdükluktur akil yoksunlugu ve akil tutulmasindan baska bir sey degil.

isimsiz 11 Ekim 2015 17:09

insanların parçalarının etrafa saçıldığı, yüreklerin sızladığı, insan olanların sesinin titrediği bugünlerde bile, yorum yazan arkadaş gibi cehaletinin yanında, vicdansızlığını ve merhametsizliğini etrafa saçan insan (!) lar var ve maalesef var olmaya devam edeceklerdir... barış yolunda giden her can onuru ve gururuyla gitmiştir. fok yoluna gitmek bu onurlu insanların fıtratında yoktur!

!!!!! 11 Ekim 2015 10:29

Yandaş -yalaka sadece hoşuna giden canice yorumları mı paylaşıyorsun?

Meltem Karahan 11 Ekim 2015 08:39

Hayatını kaybeden,yaralanan onca insanın ardından bu cümleleri sarfedebilen insan! Umuyorum vicdan bir gün sana da lazım olur. Arkadaşlarım sendikamizin BARIŞ mitingine gitmisti.

VATANDAŞ 655 11 Ekim 2015 00:41

YİNE AYNI SAHNE, OYUN ÇOK BÜYÜK!!! BAŞROL KİM HARBİDEN MERAK EDİYORUM.. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!!

???? 11 Ekim 2015 00:26

Üzülmemiş...vicdanın kurusun!

Acımız büyük! 10 Ekim 2015 23:55

Katliama üzülmeyenlerin katillerden farkları var mı?

Yasin K 10 Ekim 2015 19:05

Öğretmenler HDPlilerine olduğu bir miting de mi görev almış. Burdan savcılara suç duyurusunda bulunuyorum. Burdan velilere de sesleniyorum alın çocuklarınızı bu zehirli yılanlardan bu ülkenin ekmeğini ye suyunu iç sonra git HDPKK Lılarla miting yap. Lanet olsun size

Mustafa öztürk 10 Ekim 2015 16:15

Terör yandaşlarıyla aynı gösteride yaralanan ^sözde^ öğretmenlerimizi kınıyor, haklarında soruşturma başlatılmasını talep ediyorum. Çocuklarımız bu öğretmenlerde mi yetişiyor???

Körlük 10 Ekim 2015 16:06

Bu nasıl körlüktür ülkenin dört bir tarafın da BARIŞ olsun gençlerimiz ölmesin diye ülkenin başkentin de katliama uğruyor.Hala bazı vicdansız "teröre destek" diyorlar.Bu kaçıncı katliam.

Öğretmen mi ? 10 Ekim 2015 15:20

Bizim zamanımızda öğretmenler terör örgütlerine aleni destek veren vakıf dernek stk programlarına gitmezlerdi. Olaya sevinmedim ama yalan yok üzülmedim de. Bu ülkede yaşayıp bu topraklara ihanet edenler birgün elbet cezalarını bulacaklardır. Kendi mitingini patlatıp oy devşirmeye çalışan bir hareketten herşey beklenir. Öğretmenler akıllı olsunlar fok yoluna gitmesinler !