Patlatma taşların ilk kullanım alanı iç mekanlar. Artık iç mekanlardaki duvarların her birinin aynı renkte ve yapıda olma dönemi geride kaldı. Odaların belirlenen bir duvarında farklı renkler ve dokular tercih edilebiliyor.

Patlatma Taşın Kullanım Alanları Genişliyor!

Doğal taşlar yapılarda çok uzun süredir kullanılmakta. Üstelik mermer gibi doğal taşlar yapıların birçok farklı yerinde kullanılabiliyor. Farklı kullanım alanları olan doğal taş seçeneklerine son dönemde bir yenisi daha eklendi. Artık patlama taşları da birçok farklı alanda görmemiz mümkün oluyor. Ortaya çıkardığı doğal ve şık görünüm birçok kişinin vazgeçilmezi olmuş durumda.

İç Mekanlarda Patlatma Taş Kullanımı

Patlatma taşların ilk kullanım alanı iç mekanlar. Artık iç mekanlardaki duvarların her birinin aynı renkte ve yapıda olma dönemi geride kaldı. Odaların belirlenen bir duvarında farklı renkler ve dokular tercih edilebiliyor. Genellikle bir duvarda doğal malzemeler kullanılmakta. Tuğlalar ve doğal taşlar ilk akla gelen malzemeler oluyor. Patlatma taş tam bu aşamada tercih edilebilecek harika bir ürün.

Tamamen doğal bir görünüm sunduğu için odanın bir duvarında bu taşları tercih edebilirsiniz. Konutlarda salonun bir duvarında patlatma taşları sıklıkla görmemiz mümkün. Bunun yanı sıra ofislerin giriş kısımlarında ya da ofis masalarının arkasındaki duvarda da patlatma taşları görebiliyoruz.

Dış Cephe Kaplaması Olarak Patlatma Taş Kullanımı

Doğal taşlar aynı zamanda dış cephe kaplaması olarak da bolca tercih ediliyor. Çok doğal bir görüntü ortaya çıkarması sebebiyle patlatma taşları dış cephelerde rahatlıkla kullanabiliyoruz. Dış cephelerde de genellikle karma malzeme kullanımlarında bu ürün çok öne çıkıyor. Malzemenin kendisini göstermesi için yapının tamamı patlatma taşlarla kaplanmamakta. Belirli bir kısımda bu taşlar tercih edilerek harika bir görüntünün ortaya çıkması sağlanıyor.

Özellikle villalar gibi yeşil bir alanın içerisinde tercih edilen yapılarda patlatma taş kullanıldığında ortaya çıkan görüntü herkes için cezbedici olmakta.

Peyzajda Doğal Görüntüyü Patlatma Taşla Yakalayın

Doğal taşların en önemli özelliklerinden bir tanesi bitkiler ile birlikte muhteşem bir uyum ortaya çıkarıyor olmaları. Yapıların içerisinde ve dışarısında kullanılan yeşil bitkiler bu doğal taşlar ile harika bir görüntü ortaya çıkarıyor.

Patlatma taşların bitkilerle olan uyumu peyzaj alanında bu taşların sıklıkla kullanılmasını sağlamakta. Bahçe duvarlarında ya da bahçenin belirli kısımlarında Delta Marble gibi üretici firmalardan alınan patlatma taşları rahatlıkla görebiliyoruz. Farklı renk seçenekleri de sunulduğundan kullanıcılar için muhteşem bir görüntü yakalamak zor olmuyor.

Süs Havuzlarında Patlatma Taşlar Tercih Ediliyor

Doğal taşlar genellikle yer altı sularının bulunduğu alanlardan çıkarılmakta. Bu yüzden de suya doygun bir yapıları bulunuyor. Suya karşı yüksek dayanım gösteriyorlar ve suyun iç kısımlara aktarılmasını engelliyorlar. Haliyle bu özellikleri havuzlar için de önemli bir seçenek olmalarını sağlıyor.

Havuzlarda birçok farklı doğal taş kullanılabilir. Ancak patlatma taş kullanımı genel olarak süs havuzlarında karşımıza çıkıyor. Parçalı ve kesici bir yapısı bulunması sebebiyle yüzme havuzlarında çok fazla tercih edilmemekte. Doğal bir görüntü istenen süs havuzları için ideal bir seçim.

Patlatma Taşlar Merdivenler İçin Çok Uygun!

Bahçelerin birçok farklı alanında tercih edilen patlatma taşlar için merdivenler de oldukça uygun bir alan. Özellikle kış aylarında yağmur ve kar yağışları ile kayganlaşan merdivenlerde düşmeler ve yaralanmalar sıklıkla olabiliyor. Bunun önüne geçilmesi adına düzensiz bir yapıda olan patlatma taşlar kullanılabilir. Birçok yapının giriş kısmında artık bu taşları görebiliyoruz.

Editör: Çerkezköy Bakış