Kapaklı Belediyesi ile Hak-İş Federasyonuna bağlı Hizmet-İş Sendikası arasında, Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.

BAŞKAN ÇETİN DAVUL ZURNA İLE KARŞILANDI

Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen imza töreninde Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, yüzlerce emekçi tarafından davul zurnalar ve dövizler eşliğinde coşkuyla karşılandı. İmza törenine Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin ve Hizmet-İş Sendikası Trakya Bölge Şube Başkanı Aykut Aktemur, Kapaklı Belediyesi Personel A.Ş. Müdürü Yasin Eski ve Personel A.Ş. çalışanları katıldı.

“BAŞKANIMIZA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM”

İmza töreninde konuşan Hizmet-İş Sendikası Trakya Bölge Şube Başkanı Aykut Aktemur, “31 Aralık 2023 itibariyle 3 yıllık toplu iş sözleşmesi sona ermişti. İkincisi için görüşmeler yaptık. Belediye başkanımız her zaman olduğu gibi bizi hiçbir belediyenin altında bırakmadı, aksine hep üstünde kaldık, güzelliğini yaptı. Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Başkanımız enflasyon oranlarına göre yeniden masaya oturacağımızın sözünü verdi. Sizlerin adına başkanımıza çok teşekkür ediyor, toplu iş sözleşmemizin hayırlara vesile olmasını diliyorum.

“HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM”

Kapaklı Belediyesi e-Devlet kapısına iki yeni Hizmet daha ekledi Kapaklı Belediyesi e-Devlet kapısına iki yeni Hizmet daha ekledi

Ardından konuşan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “Göreve geldiğimiz günden itibaren emekçilerimizin yaşadığı sıkıntıları hassasiyetle çözmeye gayret ettik. 2021 yılından bu yana her 6 ayda bir sendikayla masaya oturduk. Artan enflasyon oranlarının çok üzerinde bir rakamda mutabık kaldık. Bir tarafta vatandaşın beklediği hizmeti yapmaya çalışırken, diğer taraftan da çalışanlarımızın memnuniyetini önemsiyor, dengeyi gözetiyoruz. Toplu İş Sözleşmesinin ilçemizin her noktasına emeği dokunan siz kıymetli mesai arkadaşlarıma ve ailelerine hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Personel1

Muhabir: Barış Karapaça